Od redakcji 7-8/2017

Szanowni Państwo,Okladka
Od nowego roku czasopismo „Elektroinstalator” będzie miało nowego wydawcę. Opiekuńcze skrzydła nad tym najstarszym w branży elektroinstalacyjnej tytułem roztoczyło Wydawnictwo SIGMA-NOT.

Więcej…

Osprzęt elektroinstalacyjny

Osprzęt termokurczliwy

17Nowoczesne elementy osprzętu termokurczliwego bazują na poliolefinach sieciowanych radiacyjnie. Materiały te mają bardzo dobre właściwości izolacyjne i uszczelniające.

Odpowiednio dobrany osprzęt termokurczliwy zapewnia warstwę izolacyjną, dekoracyjną, antykorozyjną oraz ochronną, która zabezpiecza przed korozją elementy znajdujące się w ziemi. Z kolei osprzęt zastosowany w urządzeniach i instalacjach naziemnych chroni przed skrajnymi warunkami atmosferycznymi.

Więcej...

Nowość! Gniazda z samozaciskami Berker by Hager – bezpieczeństwo i komfort montażu

32Gniazda zasilające to podstawowe narzędzie pracy instalatorów, dlatego tak istotne jest, by ich montaż był szybki i prosty, a surowce przeznaczone do ich produkcji – bezpieczne i trwałe. Podążając za potrzebami elektryków, firma Hager poszerzyła swoją ofertę o gniazda z samozaciskami, które już teraz dostępne są w standardzie obok uznanych gniazd z zaciskami śrubowymi.

Wraz ze wzrostem ilości odbiorników energii elektrycznej rośnie zapotrzebowanie na punkty zasilające w domu. Wybierając gniazda, należy wziąć pod uwagę nie tylko niską cenę, ale przede wszystkim wysoką jakość materiałów, walory funkcjonalne, a także szybkość montażu.

Więcej...

Osprzęt elektroinstalacyjny

19Oferta rynkowa w zakresie osprzętu elektroinstalacyjnego jest bardzo bogata, a do wyboru są produkty firm krajowych i zagranicznych. Poszczególne rozwiązania różnią się nie tylko wyglądem, ale również zastosowanymi materiałami i przeznaczeniem.

Interesujące rozwiązanie stanowi osprzęt pozwalający na bezprzewodowe sterowanie oświetleniem oraz innymi urządzeniami domowymi. Typowy system tego rodzaju można programować w dwóch trybach. W trybie prostym urządzenie jest używane do wykonywania standardowych czynności sterowania takich jak załącz/wyłącz. Istnieje możliwość usunięcia lub zamiany istniejących symboli na przyciskach kołyskowych, zgodnie z potrzebami użytkownika.

Więcej...

Nowe funkcje Konfiguratora Berker by Hager

17Innowacyjny Konfigurator osprzętu Berker by Hager, który zrewolucjonizował dotychczasowe podejście do projektowania instalacji elektrycznej, zmienia się i dopasowuje do potrzeb użytkowników. Teraz program wzbogacony został o kolejne funkcje sprawiające, że praca z nim jest jeszcze prostsza i przyjemniejsza.

Konfigurator osprzętu Berker by Hager, który swoją premierę miał w listopadzie ubiegłego roku, to odpowiedź na potrzeby wszystkich użytkowników, którzy chcą w szybki i prosty sposób dobrać gniazda i łączniki do indywidualnych projektów.

Więcej...

Telekomunikacyjne skrzynki mieszkaniowe standardem obudów multimedialnych

16Dziś w niemal każdym budynku wykonuje się – oprócz podstawowej instalacji elektrycznej − różne dodatkowe instalacje: internetową, domofonową, telewizyjną, satelitarną, komputerową, telefoniczną. Do niedawna każda z nich była projektowana i wykonywana osobno, przez co sposób ich wykonania stał często na niskim poziomie technicznym i estetycznym, a zmieniające się warunki i szybki rozwój technologii sprawiały, że instalacje szybko stawały się przestarzałe i wymagały modernizacji.

Rozporządzenie MTBiGM i nowe wymogi dotyczące instalacji
Wymienione wyżej problemy z instalacjami wynikały z faktu, że dotychczas nie istniały żadne normy prawne, które określałyby jakiekolwiek wymagania dla inwestorów, projektantów i wykonawców w zakresie niskonapięciowych instalacji teletechnicznych.

Więcej...

Osprzęt kablowy do 1 kV

Przykłady mufy rozgałęźnej i przelotowejOsprzęt kablowy przeznaczony jest do wykonywania i ochrony połączeń odcinków kabli oraz ich zakończeń. Do głównej grupy osprzętu kablowego zalicza się głowice kablowe, mufy kablowe oraz złączki. Ponadto wyróżnia się różnego rodzaju osprzęt służący do mocowania kabli i przewodów oraz inne akcesoria pozwalające na bezpieczny i funkcjonalny montaż kabli i przewodów w instalacjach elektrycznych do 1 kV.

Głowica kablowa
Głowice kablowe należą do głównej grupy urządzeń osprzętu kablowego. Ze względu na to, że jest to to dość istotny element ochrony kabli, warto poznać jakie pełni funkcje i gdzie jest stosowany. Podstawową rolą głowic kablowych jest: zakończenie linii kablowej, uzyskanie optymalnego rozkładu natężenia pola elektrycznego w obrębie zakończenia kabla i uniknięcie wyładowań ślizgowych po powierzchni izolacji pomiędzy żyłą roboczą a żyłą powrotną oraz ochrona przed wnikaniem wilgoci i utratą syciwa w kablach o izolacji papierowej.

Więcej...

Nowy wymiar interfejsów serwisowych nagrodzony przez ekspertów automatyki

Szybszy i bezpieczniejszy dostęp do elementów sterowania w szafi e: odczyt danych produkcyjnych, wygodne rozwiązywanie problemów, konfi guracja i programowanie z FrontCom® Vario w całkowicie prosty sposób, bez potrzeby wzywania specjalistówInnowacyjne interfejsy serwisowe FrontCom® Vario firmy WEIDMULLER zajęły pierwsze miejsce w kategorii „Technologia sterowania i rozwiązania systemowe" konkursu o nagrodę „Automation Award 2014".

Optymalne sterowanie i wysoka wydajność systemu zapewniają firmie utrzymanie efektywności i rentowności, dając jej jednocześnie nieocenioną przewagę rynkową nad konkurencją. Montowane na obudowach szaf sterowniczych interfejsy serwisowe z zabezpieczeniem przed nieupoważnionym dostępem umożliwiają przeprowadzanie szerokiego zakresu prac diagnostycznych i serwisowych w trakcie eksploatacji systemu i skutecznie zwiększają dostępność i wydajność instalacji. Technicy mają zagwarantowany swobodny, szybki i bezpieczny dostęp do elementów sterowania i elektroniki funkcjonalnej znajdujących się w szafie, bez przestojów ani konieczności oczekiwania na upoważniony personel. Jednocześnie znacząco zmniejsza się ryzyko niewłaściwego użycia lub wypadku.

Więcej...

Wyszukiwarka

like Newsletter!

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem