Od redakcji 8/2018

EL 8 2018 INTERNETDrodzy Czytelnicy,

do Waszych rąk oddajemy ostatni w tym roku numer „Elektroinstalatora”. Dziękujemy za zainteresowanie czasopismem i jednocześnie zapraszamy do pozostania z nami w przyszłym roku. W 2019 roku zwiększamy liczbę „Elektroinstalatora" do 10 numerów!

W sezonie zimowym do ochrony gruntu oraz dachu przed śniegiem i lodem przydają się systemy przeciwoblodzeniowe zbudowane na bazie stałooporowych lub samoregulujących przewodów grzejnych.

Więcej…

Jak efektywnie magazynować energię w instalacjach fotowoltaicznych z korzyścią dla środowiska?

Instalacje fotowoltaiczne na polskich dachach i działkach wciąż są rzadkością. Nie inaczej jest w przypadku instytucji czy przedsiębiorstw. W innowacyjnej dziedzinie OZE od lat przodują Niemcy. Indywidualnych instalacji fotowoltaicznych jest tam kilkaset tysięcy. W czołówce lokują się także Hiszpania i Włochy.

Akumulatory żelowe EUROPOWER® do systemów fotowoltaicznych

W Polsce stale rośnie zainteresowanie fotowoltaiką, także za sprawą coraz liczniejszych (choć na razie niewielu) i otwartych na nowe technologie przedsiębiorstw. Prekursorem jest gdańska firma EMU – proponująca rozwiązania umożliwiające skuteczne gromadzenie i przechowywanie energii.

Wszyscy specjaliści i znawcy tematu zgadzają się, że promieniowanie słoneczne to ogromny potencjał energotwórczy. Według naukowców w ciągu godziny ze Słońca do powierzchni Ziemi dociera więcej energii, niż wszyscy ludzie na całym świecie są w stanie wykorzystać w ciągu całego roku (źródło: http:// www.fotowoltaika.com.pl). Dlaczego więc w tak małym stopniu korzystamy z tego innowacyjnego źródła pozyskiwania energii? Z pewnością nie z powodu braku wiedzy czy technologii. Systemy fotowoltaiczne są dziś znane i dostępne niemal na całym świecie. Problemem i prawdziwym wyzwaniem jest takie magazynowanie energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, by ten sposób pozyskiwania był opłacalny. Już od kilku lat trwają prace nad doskonaleniem urządzeń do tego przeznaczonych. Właśnie gdańska firma EMU dostarcza akumulatory, które zapewniają ciągłość zasilania i bezpieczeństwo funkcjonowania systemów fotowoltaicznych.

EUROPOWER® – „zielone magazyny" energii dla instalacji solarnych
W instalacjach fotowoltaicznych istotną rolę odgrywają nie tylko urządzenia odpowiedzialne za wytworzenie energii elektrycznej. Bardzo ważne są także akumulatory, które – niczym „ekomagazyn" – przechowują tę energię. Jednak nie każdy akumulator może i powinien być stosowany w tego rodzaju systemach. Tradycyjny akumulator w instalacji PV nie osiągnie pożądanej żywotności. Konieczne jest wykorzystywanie urządzeń o specyficznych parametrach. Takim rozwiązaniem – „uszytym na miarę" aktualnych wyzwań energetyki solarnej – są wykonane w technologii żelowej akumulatory EUROPOWER®.

 

(...)

 

Na podstawie materiałów firmy EMU

Pełna wersja artykułu w EI 6/2015 do zakupu na portalu www.e-czasopismo.pl oraz www.magazyn-online.com

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem