Od redakcji 3/2019

Szanowni Państwo,

Ei3 wwwPrzepięcia przejściowe to krótkotrwałe wzrosty napięcia trwające kilka mikrosekund, których wartość może wielokrotnie przewyższać napięcie znamionowe sieci. Największe przepięcia w sieci zasilającej niskiego napięcia powstają wskutek wyładowań atmosferycznych. Przepięcia o najwyższej energii powstają w wyniku bezpośredniego uderzenia pioruna w zewnętrzną instalację odgromową lub niskonapięciową linię napowietrzną.

Więcej…

Nowe narzędzia w ofercie KLAUKE POLSKA

12Rok 2016 jest dla firmy Gustav Klauke GmbH szczególnie ważny. Podczas targów Light&Building we Frankfurcie oficjalnie zaprezentowano dwie nowe serie narzędzi hydraulicznych o zasilaniu akumulatorowym − NEXT GENERATION oraz „connect".  Można śmiało mówić o nowych narzędziach, a nie jedynie o nowej wersji, gdyż nie zmieniając dotychczasowych walorów funkcjonalnych, wprowadzone zostały zmiany, które zapewniają wręcz nową filozofię dialogu „narzędzie-operator".

Dotychczas stosowane rozwiązania komunikatów wysyłanych przez narzędzia do operatora oparte były na swego rodzaju komunikacji „negatywnej". Odpowiedni zestaw sygnałów świetlnych i dźwiękowych informował operatora, że prowadzona operacja zaprasowywania końcówek kablowych lub cięcia kabli nie przebiega prawidłowo.

Na pytanie: dlaczego tak się dzieje? – odpowiedź można było otrzymać, przekazując jedynie narzędzie do serwisu lub (korzystając ze specjalnej przystawki PGA1) odczytać te informacje na komputerze. W narzędziach NEXT GENERATION sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

11Najważniejsza nowość to mały wyświetlacz LCD znajdujący się obecnie w każdym narzędziu KLAUKE NEXT GENERATION. Po włożeniu akumulatora i włączeniu narzędzia, na wyświetlaczu pojawi się informacja o stanie naładowania akumulatora, o ilości operacji pozostałych do przekazania narzędzia do serwisu na przegląd (KLAUKE zaleca taki przegląd po 10.000 operacji), ponadto informacja identyfikująca narzędzie – nr seryjny, a nawet imię operatora. Po przeprowadzeniu operacji na wyświetlaczu pojawią się wartości ciśnienia roboczego, początkowego i maksymalnego osiągniętego w chwili zakończenia operacji.

Łącząc te komunikaty z sygnałem dźwiękowym informującym o nieprawidłowości operacji, użytkownik może już na tym etapie wyciągnąć odpowiednie wnioski co do przyczyn błędu. Idąc dalej za ideą większej kontroli narzędzia przez operatora, w narzędziach NEXT GENERATION firma KLAUKE wprowadziła moduł Bluetooth®. Dzięki niemu istnieje możliwość odczytywania parametrów pracy nawet na smartfonie. Wystarczy jedynie zainstalować odpowiednie bezpłatne oprogramowanie dostępne na stronie www.klauke.com. Wtedy wiedza o stanie narzędzia, a także możliwość tworzenia raportów z wykonanej pracy istnieje na poziomie operatora.


Kolejne istotne zmiany to m.in. uszczelnienie komory mikroprocesora, które pozwoliło na zrezygnowanie ze szczelin chłodzących znajdujących się do tej pory na obudowie. Efektem tego jest ograniczenie praktycznie do zera możliwości wnikania kurzu do środka obudowy, co pozwoli na lepszą ochronę zbiorniczka z olejem hydraulicznym. Zmieniono także wyważenie narzędzi, co jest szczególnie istotne w narzędziach o kształcie „rewolwerowym".


(...)

Marek Barański


Pełna wersja artykułu w EI 7/2016 do zakupu na portalu www.e-czasopismo.pl oraz www.magazyn-online.com

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem