Od redakcji 3/2019

Szanowni Państwo,

Ei3 wwwPrzepięcia przejściowe to krótkotrwałe wzrosty napięcia trwające kilka mikrosekund, których wartość może wielokrotnie przewyższać napięcie znamionowe sieci. Największe przepięcia w sieci zasilającej niskiego napięcia powstają wskutek wyładowań atmosferycznych. Przepięcia o najwyższej energii powstają w wyniku bezpośredniego uderzenia pioruna w zewnętrzną instalację odgromową lub niskonapięciową linię napowietrzną.

Więcej…

Wiha BiCut – komfort i bezpieczeństwo

31Różnorodność prac wykonawczych związanych z obróbką przewodów elektrycznych zmusza elektryka do gromadzenia coraz większej ilości narzędzi niezbędnych do realizacji wyznaczonych zadań. To czasochłonne i nieefektywne rozwiązanie odchodzi dziś w zapomnienie.

Jednymi szczypcami z łatwością przetnie się miękkie materiały, drugich używa do pracy z materiałem twardym, jeszcze inne przydadzą się do zadań, które wymagają ponadprzeciętnej precyzji. W konsekwencji potrzebne są przynajmniej dwie pary szczypiec, które nie tylko zajmują miejsce w torbie narzędziowej, ale przede wszystkim znacznie przedłużają czas wykonywanych zadań. 

Sukces każdego wykonawcy tkwi w szacunku do własnej pracy, zarówno pod względem jej jakości, jak i troski o własne bezpieczeństwo. W pierwszym przypadku mamy na myśli terminowość, szybkość i profesjonalne podejście do wykonywanych zadań, w drugim, nieodłączny element prawidłowego wykonywania jakiejkolwiek czynności montażowej, czyli sprawne i doświadczone ręce oraz warunki niezagrażające życiu specjalisty. By jeszcze bardziej chronić zdrowie i dbać o bezpieczeństwo elektryków, producenci narzędzi ręcznych pomyśleli o szczypcach jako przedłużeniu dłoni.
– „Z taką myślą powstało innowacyjne rozwiązanie wykorzystane w szczypcach Wiha BiCut"– powiedziała Iwona Bolt, Marketing Manager.

32

Synonim innowacji
Szczypce BiCut, dzięki innowacyjnej konstrukcji, pozwalają nie tylko na cięcie materiałów
o różnej średnicy i twardości, ale również redukują zakres siły potrzebnej do wykonania tych operacji. Zastosowanie specjalnego przegubu o zmiennej osi obrotu skutkuje możliwością szybkiej i łatwej zmiany przełożenia. Przy cięciu bardzo twardych materiałów wystarczy wcisnąć przycisk i następuje zwiększenie siły cięcia, dodając 200% mocy przy tej samej sile nacisku dłoni na rękojeści. Przełącznik przestawiany jest bez żadnego problemu kciukiem ręki, w której trzymamy szczypce.
Przy standardowym wykorzystaniu szczypiec rozwartość ostrzy wynosi 50°, co daje możliwość bezproblemowego cięcia różnych miękkich materiałów nawet o dużej średnicy, zaś drutów twardych nawet o średnicy do 3,5 mm. – „W przypadku potrzeby przecięcia twardszego materiału naciskamy przycisk POWER zmniejszając rozwartość ostrzy do 20°, ale za to podwajając siłę cięcia. W tym położeniu możemy ciąć drut fortepianowy nawet do średnicy 3,0 mm"– dodaje Iwona Bolt z firmy Wiha.

 

(...)

Iwona Bolt

Pełna wersja artykułu w EI 4/2016 do zakupu na portalu www.e-czasopismo.pl oraz www.magazyn-online.com 

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem