Od redakcji 3/2019

Szanowni Państwo,

Ei3 wwwPrzepięcia przejściowe to krótkotrwałe wzrosty napięcia trwające kilka mikrosekund, których wartość może wielokrotnie przewyższać napięcie znamionowe sieci. Największe przepięcia w sieci zasilającej niskiego napięcia powstają wskutek wyładowań atmosferycznych. Przepięcia o najwyższej energii powstają w wyniku bezpośredniego uderzenia pioruna w zewnętrzną instalację odgromową lub niskonapięciową linię napowietrzną.

Więcej…

Nowa praska elektryczna od KLAUKE

20140417klauke160Podczas zakończonych niedawno targów „Light&Building" firma Gustav Klauke GmbH zaprezentowała nowe narzędzie dla elektroinstalatorów. To mała, poręczna praska elektryczna, przeznaczona w wersji standardowej do zaciskania izolowanych złączek konektorowych w zakresie od 0,5 do 6 mm2.

Praska operację zaciskania przeprowadza z siłą 15 kN. Szczęki zaciskające oznaczone są kolorami zgodnie z obowiązującymi normami. Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia i zainstalowania innych szczęk należących do serii „5". Dzięki temu zakres zastosowań praski poszerza się aż do sześciobocznego zaprasowywania kabli o przekroju 10 mm2.

Narzędzie zasilane jest baterią litowo-jonową o napięciu 10,8 V. W skład oferowanego zestawu wchodzą: praska z jednym akumulatorem, ładowarka oraz walizeczka z tworzywa sztucznego z miejscem na przechowywanie dodatkowych szczęk, czy też akumulatora.
Praska EK50ML oferowana jest już na rynek polski przez KLAUKE POLSKA Sp. z o.o.

20140417klauke540

(KLAUKE POLSKA)

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem