Od redakcji 8/2018

EL 8 2018 INTERNETDrodzy Czytelnicy,

do Waszych rąk oddajemy ostatni w tym roku numer „Elektroinstalatora”. Dziękujemy za zainteresowanie czasopismem i jednocześnie zapraszamy do pozostania z nami w przyszłym roku. W 2019 roku zwiększamy liczbę „Elektroinstalatora" do 10 numerów!

W sezonie zimowym do ochrony gruntu oraz dachu przed śniegiem i lodem przydają się systemy przeciwoblodzeniowe zbudowane na bazie stałooporowych lub samoregulujących przewodów grzejnych.

Więcej…

Nowa praska elektryczna od KLAUKE

20140417klauke160Podczas zakończonych niedawno targów „Light&Building" firma Gustav Klauke GmbH zaprezentowała nowe narzędzie dla elektroinstalatorów. To mała, poręczna praska elektryczna, przeznaczona w wersji standardowej do zaciskania izolowanych złączek konektorowych w zakresie od 0,5 do 6 mm2.

Praska operację zaciskania przeprowadza z siłą 15 kN. Szczęki zaciskające oznaczone są kolorami zgodnie z obowiązującymi normami. Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia i zainstalowania innych szczęk należących do serii „5". Dzięki temu zakres zastosowań praski poszerza się aż do sześciobocznego zaprasowywania kabli o przekroju 10 mm2.

Narzędzie zasilane jest baterią litowo-jonową o napięciu 10,8 V. W skład oferowanego zestawu wchodzą: praska z jednym akumulatorem, ładowarka oraz walizeczka z tworzywa sztucznego z miejscem na przechowywanie dodatkowych szczęk, czy też akumulatora.
Praska EK50ML oferowana jest już na rynek polski przez KLAUKE POLSKA Sp. z o.o.

20140417klauke540

(KLAUKE POLSKA)

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem