Od redakcji 4/2018

Ei4 I oklSzanowni Państwo,

zachęcam do sięgnięcia po 4 zeszyt „Elektroinstalatora”. Przygotowaliśmy w nim wiele ciekawych informacji.

Najtańszym sposobem przesyłu energii elektrycznej jest budowa napowietrznych linii przesyłowych z wykorzystaniem przewodów roboczych gołych (nieizolowanych).

Więcej…

Nowa praska elektryczna od KLAUKE

20140417klauke160Podczas zakończonych niedawno targów „Light&Building" firma Gustav Klauke GmbH zaprezentowała nowe narzędzie dla elektroinstalatorów. To mała, poręczna praska elektryczna, przeznaczona w wersji standardowej do zaciskania izolowanych złączek konektorowych w zakresie od 0,5 do 6 mm2.

Praska operację zaciskania przeprowadza z siłą 15 kN. Szczęki zaciskające oznaczone są kolorami zgodnie z obowiązującymi normami. Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia i zainstalowania innych szczęk należących do serii „5". Dzięki temu zakres zastosowań praski poszerza się aż do sześciobocznego zaprasowywania kabli o przekroju 10 mm2.

Narzędzie zasilane jest baterią litowo-jonową o napięciu 10,8 V. W skład oferowanego zestawu wchodzą: praska z jednym akumulatorem, ładowarka oraz walizeczka z tworzywa sztucznego z miejscem na przechowywanie dodatkowych szczęk, czy też akumulatora.
Praska EK50ML oferowana jest już na rynek polski przez KLAUKE POLSKA Sp. z o.o.

20140417klauke540

(KLAUKE POLSKA)

Wyszukiwarka

like Newsletter!

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem