Od redakcji 8/2018

EL 8 2018 INTERNETDrodzy Czytelnicy,

do Waszych rąk oddajemy ostatni w tym roku numer „Elektroinstalatora”. Dziękujemy za zainteresowanie czasopismem i jednocześnie zapraszamy do pozostania z nami w przyszłym roku. W 2019 roku zwiększamy liczbę „Elektroinstalatora" do 10 numerów!

W sezonie zimowym do ochrony gruntu oraz dachu przed śniegiem i lodem przydają się systemy przeciwoblodzeniowe zbudowane na bazie stałooporowych lub samoregulujących przewodów grzejnych.

Więcej…

Drabiny dielektryczne firmy KRAUSE

2014-02-67-1Praca elektryka, elektromontera czy też konserwatora sieci elektrycznych może być niebezpieczna ze względu na bezpośredni kontakt z urządzeniami funkcjonującymi pod napięciem. Nierzadko przewody, skrzynki rozdzielcze czy też aparaty są umiejscowione kilka metrów nad poziomem podłogi lub ziemi. Tego rodzaju warunki pracy wymagają korzystania z narzędzi gwarantujących bezpieczeństwo przeprowadzanych napraw czy przeglądów.

 

Firma KRAUSE zaprojektowała serię drabin z tworzywa sztucznego wzmacnianego włóknem szklanym, tak aby wszelkie prace wykonywane przy instalacjach elektrycznych były bezpieczne i komfortowe.

Wszędzie tam, gdzie człowiek narażony jest na możliwość porażenia prądem elektrycznym, powinny być stosowane rozwiązania gwarantujące ochronę pracowników, a zarazem zapewniające komfortowe warunki pracy. Wykonane z tworzywa sztucznego drabiny dielektryczne nie tylko nie przewodzą prądu, ale są także stabilne. Ważnym atutem drabin jest ich niewielka masa oraz kompaktowe rozmiary. Zalety te powodują, że profesjonalne ekipy elektromonterów chętnie wykorzystują drabiny dielektryczne podczas wszelkich robót instalacyjnych, naprawczych czy też przeglądów sieci elektrycznej.

Seria drabin dielektrycznych firmy KRAUSE składa się z 4 modeli. Pierwszym z nich jest drabina przystawna z podłużnicami z tworzywa sztucznego. Konstrukcja ta ma obustronnie ryflowane aluminiowe szczeble o przekroju 30x30 mm. Wytrzymałe połączenie szczebli z podłużnicami gwarantuje stabilność drabiny i jej komfortowe użytkowanie, nawet pod dużym obciążeniem. Produkt ten został sprawdzony wg normy DIN EN 131 w oparciu o rozdział 6.5.1 z EN 61478:2002 + A1:2004 Kategoria 1, sprawdzone do 1000 Volt. Bardziej rozbudowanym modelem jest drabina rozsuwana linką z podłużnicami z tworzywa sztucznego. Ta dwuelementowa konstrukcja ze stabilnymi prowadnicami i aluminiowymi szczeblami jest lekka, a zarazem bardzo wytrzymała. Ręczne rozsuwanie co szczebel umożliwia użytkowanie każdego z dwóch elementów drabiny osobno. W przypadku konieczności dojścia do wyżej położnych miejsc pracy, wystarczy za pomocą linki rozsunąć drabinę, a automatycznie działające zapadki z rolkami przyściennymi umożliwią stworzenie bezpiecznej konstrukcji.

 

(...)

 

Na podstawie materiałów firmy KRAUSE

 

Pełna wersja artykułu w EI 02/2014 do zakupu na portalu www.e-czasopismo.pl

 

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem