Od redakcji 3/2019

Szanowni Państwo,

Ei3 wwwPrzepięcia przejściowe to krótkotrwałe wzrosty napięcia trwające kilka mikrosekund, których wartość może wielokrotnie przewyższać napięcie znamionowe sieci. Największe przepięcia w sieci zasilającej niskiego napięcia powstają wskutek wyładowań atmosferycznych. Przepięcia o najwyższej energii powstają w wyniku bezpośredniego uderzenia pioruna w zewnętrzną instalację odgromową lub niskonapięciową linię napowietrzną.

Więcej…

Młot udarowy Bosch GSH 7 VC Professional − optymalna relacja mocy do masy

2014-02-64-1Bosch Professional wprowadził na rynek nowy młot udarowy GSH 7 VC Professional. Narzędzie wyróżnia korzystna relacja mocy do masy, dzięki czemu jest możliwa dłuższa i bardziej komfortowa praca, zwłaszcza w przypadku długotrwałego utrzymywania narzędzia w pozycji poziomej.

 

Z myślą o profesjonalnych użytkownikach zmniejszono także dyskomfort odczuwany podczas pracy dzięki optymalizacji systemu tłumienia drgań i oddzieleniu rękojeści od napędu. Młot GSH 7 VC Professional firmy Bosch z systemem SDS-max wyposażono w silnik o mocy 1500 W zachowując masę 8,5 kg i energię udaru o wartości 13 J.

Liczba udarów młota jest zawarta w zakresie od 1370 do 2720 min-1. Optymalna relacja mocy narzędzia do jego masy umożliwia użytkownikom GSH 7 VC Professional bardziej komfortową pracę przy dłutowaniu wymagającym trzymania narzędzia w poziomie. Dzięki temu ulepszeniu zadania takie jak wyburzanie, wykonywanie wyłomów czy usuwanie płytek lub tynków można wykonać szybko i efektywnie.

Na wysoki komfort pracy wpływa także system tłumienia drgań – ich poziom wynosi zaledwie 9,5 m/s2. Tak niską wartość osiągnięto dzięki optymalizacji mechanizmu udarowego i odłączeniu rękojeści głównej i bocznej od napędu. To sprawia, że czas pracy ciągłej młota wynosi ponad 2 godziny dziennie. Nowe narzędzie cechuje także duża wydajność – 240 kg betonu na godzinę. Potwierdziły ją niezależne testy przeprowadzone przez renomowaną organizację SLG Prüf-und Zertifizierungs GmbH. Optymalizacja systemu drgań w połączeniu z wydajnością skuwania materiału i systemem Constant Electronic, zapewniającym równomierną, wysoką moc młota także pod dużym obciążeniem, pozwalają maksymalnie zwiększyć tempo pracy.

Młot udarowy GSH 7 VC Professional wyróżnia się długą żywotnością. Zawdzięcza ją wytrzymałym elementom konstrukcyjnym wykonanym z metalu i mechanizmowi udarowemu zaprojektowanemu i testowanemu z myślą o dłutowaniu. Wbudowany wyświetlacz serwisowy sygnalizuje z wyprzedzeniem konieczność wymiany zużytych szczotek węglowych.

 

(...)

 

Na podstawie materiałów firmy Bosch

 

Pełna wersja artykułu w EI 02/2014 do zakupu na portalu www.e-czasopismo.pl

 

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem