Od redakcji 3/2019

Szanowni Państwo,

Ei3 wwwPrzepięcia przejściowe to krótkotrwałe wzrosty napięcia trwające kilka mikrosekund, których wartość może wielokrotnie przewyższać napięcie znamionowe sieci. Największe przepięcia w sieci zasilającej niskiego napięcia powstają wskutek wyładowań atmosferycznych. Przepięcia o najwyższej energii powstają w wyniku bezpośredniego uderzenia pioruna w zewnętrzną instalację odgromową lub niskonapięciową linię napowietrzną.

Więcej…

Nowe narzędzia akumulatorowe Bosch z silnikami bezszczotkowymi EC

2013-12-53-1Firma Bosch wprowadziła na rynek trzy nowe narzędzia akumulatorowe z silnikami bezszczotkowymi EC: akumulatorową wkrętarkę do montażu suchej zabudowy GSR 18 V-EC TE Professional, wiertarko-wkrętarkę akumulatorową GSR 10,8 V-EC Professional i wkrętarkę akumulatorową GSR 10,8 V-EC HX Professional. Nowe narzędzia akumulatorowe z silnikami EC, dzięki dwukrotnie dłuższej żywotności, są optymalnym wyborem do zaawansowanych zastosowań profesjonalnych. Ustanawiają one nowe standardy efektywności i wydajności wkręcania, wiercenia, cięcia i szlifowania. Narzędzia są dostępne w sprzedaży od września 2013 r.

 

Nowe narzędzia zawdzięczają swoją wyższą wydajność bezszczotkowemu silnikowi EC (ang. electronically commutated – komutowanemu elektronicznie). Jego wysoka sprawność zapewnia wydłużenie czasu pracy na jednym cyklu ładowania akumulatora nawet do 30%. Co równie ważne, silnik jest całkowicie bezobsługowy. Brak szczotek w konstrukcji silnika sprawia, że nowe narzędzia cechuje także większa trwałość i niezawodność. Wysoka sprawność powoduje mniejsze straty ciepła, dzięki czemu narzędzia nie nagrzewają się tak, jak ma to miejsce w przypadku silników szczotkowych. System EMP (ang. Electronic Motor Protection) dodatkowo chroni urządzenie przed przeciążeniem – w przypadku ekstremalnych zastosowań, w krytycznej sytuacji silnik zostanie wyłączony, aby zapobiec jego uszkodzeniu. Dzięki tym elementom żywotność narzędzi akumulatorowych Bosch z silnikami EC jest dwukrotnie dłuższa w porównaniu z narzędziami wyposażonymi w tradycyjne silniki szczotkowe. Technologia EC umożliwia także zachowanie mniejszych rozmiarów i niższej masy narzędzi. Praca w miejscach trudno dostępnych, czy wymagająca trzymania narzędzia nad głową staje się dzięki temu łatwiejsza i bardziej komfortowa.

Narzędzia akumulatorowe z silnikami EC są optymalnym wyborem w przypadku zaawansowanych aplikacji na budowie lub w warsztacie. Akumulatorowa wkrętarka do montażu suchej zabudowy GSR 18 V-EC TE Professional umożliwia seryjne wkręcanie wkrętów w płyty gipsowo- kartonowe, zaś wkrętarka akumulatorowa GSR 10,8 V-EC HX Professional polecana jest do seryjnego wkręcania w pracach instalacyjnych i montażowych. Akumulatorowe narzędzie wielofunkcyjne GOP 18 V-EC Professional będzie z kolei niezastąpione w naprawach i adaptacjach, dzięki niezwykle szerokiej palecie wyspecjalizowanego osprzętu.

 

(...)

 

Na podstawie materiałów firmy Bosch

 

Pełna wersja artykułu w EI 12/2013 do zakupu na portalu www.e-czasopismo.pl

 

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem