Od redakcji 3/2019

Szanowni Państwo,

Ei3 wwwPrzepięcia przejściowe to krótkotrwałe wzrosty napięcia trwające kilka mikrosekund, których wartość może wielokrotnie przewyższać napięcie znamionowe sieci. Największe przepięcia w sieci zasilającej niskiego napięcia powstają wskutek wyładowań atmosferycznych. Przepięcia o najwyższej energii powstają w wyniku bezpośredniego uderzenia pioruna w zewnętrzną instalację odgromową lub niskonapięciową linię napowietrzną.

Więcej…

Łatwy w obsłudze także dla początkujących: detektor Bosch PMD 7

20131206bosch160Użytkownicy, którzy w łatwy sposób chcieliby wykrywać metale i przewody pod napięciem, mogą teraz skorzystać z detektora Bosch PMD 7.

Narzędzie niezawodnie wykrywa metale żelazne do głębokości 7 cm, metale kolorowe do głębokości 6 cm oraz przewody pod napięciem do głębokości 5 cm. Detektor PMD 7 umożliwia bezpieczne wiercenie, wykrywając rury i przewody pod napięciem, a także pozwala uniknąć kosztownych awarii.

 

Intuicyjna obsługa – jak w modelu Quigo
Po laserze krzyżowym Quigo Bosch wprowadza na rynek kolejne, proste w obsłudze narzędzie pomiarowe, idealne dla początkujących użytkowników. Obsługa detektora PMD 7, podobnie jak lasera krzyżowego Quigo, jest wyjątkowo intuicyjna: wystarczy przesunąć włącznik. Po przesunięciu go w dół, urządzenie od razu włącza funkcję detekcji.

Wynik odczytu sygnalizują trzy diody w kolorach sygnalizatora świetlnego: kolor zielony oznacza, że można bezpiecznie wiercić, kolor żółty wskazuje, że nie zaleca się wiercenia w wybranym miejscu, a kolor czerwony informuje o zakazie wiercenia w danym miejscu. W przypadku wykrycia przewodów pod napięciem czerwona dioda miga. Po zaświeceniu się diody emitowany jest także sygnał akustyczny, który staje się tym głośniejszy, im bliżej obiektu znajduje się detektor. Po zlokalizowaniu miejsca do bezpiecznego wiercenia można je precyzyjnie przenieść na ścianę używając szczelin znajdujących się u góry oraz po bokach urządzenia. Aby zakończyć pracę i wyłączyć urządzenie, wystarczy przesunąć włącznik detektora PMD 7 w pozycję wyjściową.

20131206bosch540

Detektor PMD 7 posiada funkcję automatycznej kalibracji. Dzięki niej narzędzie jest zawsze gotowe do użycia, a błędy spowodowane nieprawidłową kalibracją są wykluczone. Kolejne zalety detektora PMD 7 to niska waga i kompaktowe wymiary: detektor waży tylko 150 g oraz ma ok. 15 cm długości i 6 cm szerokości, dzięki czemu można go wygodnie przesuwać po ścianie podczas wykrywania rur i przewodów.

Detektor PMD 7 będzie dostępny w sprzedaży od stycznia 2014 r. Zalecana przez producenta cena detaliczna wynosi 259,00 zł brutto. W wyposażeniu standardowym znajdują się trzy baterie AAA 1,5 V.

(Bosch)

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem