Od redakcji 10/2023

el 10 2023 okladkainternetSzanowni Państwo,

We wrześniu br. Instytut Energetyki obchodził jubileusz 70-lecia swej działalności. Jest to jeden z największych w Polsce instytutów prowadzących badania w zakresie technologii energetycznych, nowoczesne centrum badawczo-wdrożeniowym podległe Ministerstwu Klimatu i Środowiska. Działalność Instytutu obejmuje szeroki obszar badań energetycznych: od prac eksperckich na potrzeby sektora elektroenergetycznego, po najbardziej zaawansowane przyszłościowe technologie generacji energii, jak ogniwa paliwowe, czyste technologie węglowe i OZE.

Więcej…

Narzędzia i elektronarzędzia

Walizka XXL III – system na 5 gwiazdek

Anw 930070103 Competence XXLIII electric 075 STAR SYSTEMS to szeroka gama przemyślanych rozwiązań dla wybranych branż. Doskonałym przykładem tak holistycznego podejścia do ergonomicznej i łatwiejszej pracy jest walizka narzędziowa XXL III – skrojona według potrzeb fachowców ceniących sobie bezpieczeństwo i nowoczesne podeście do codziennych zadań.

Więcej...

Nowe narzędzia w ofercie KLAUKE POLSKA

12Rok 2016 jest dla firmy Gustav Klauke GmbH szczególnie ważny. Podczas targów Light&Building we Frankfurcie oficjalnie zaprezentowano dwie nowe serie narzędzi hydraulicznych o zasilaniu akumulatorowym − NEXT GENERATION oraz „connect".  Można śmiało mówić o nowych narzędziach, a nie jedynie o nowej wersji, gdyż nie zmieniając dotychczasowych walorów funkcjonalnych, wprowadzone zostały zmiany, które zapewniają wręcz nową filozofię dialogu „narzędzie-operator".

Dotychczas stosowane rozwiązania komunikatów wysyłanych przez narzędzia do operatora oparte były na swego rodzaju komunikacji „negatywnej". Odpowiedni zestaw sygnałów świetlnych i dźwiękowych informował operatora, że prowadzona operacja zaprasowywania końcówek kablowych lub cięcia kabli nie przebiega prawidłowo.

Więcej...

Wiha BiCut – komfort i bezpieczeństwo

31Różnorodność prac wykonawczych związanych z obróbką przewodów elektrycznych zmusza elektryka do gromadzenia coraz większej ilości narzędzi niezbędnych do realizacji wyznaczonych zadań. To czasochłonne i nieefektywne rozwiązanie odchodzi dziś w zapomnienie.

Jednymi szczypcami z łatwością przetnie się miękkie materiały, drugich używa do pracy z materiałem twardym, jeszcze inne przydadzą się do zadań, które wymagają ponadprzeciętnej precyzji. W konsekwencji potrzebne są przynajmniej dwie pary szczypiec, które nie tylko zajmują miejsce w torbie narzędziowej, ale przede wszystkim znacznie przedłużają czas wykonywanych zadań. 

Więcej...

Milwaukee prezentuje nowe funkcjonalności aplikacji ONE-KEY

29Wraz z wprowadzeniem pierwszej platformy cyfrowej ONE-KEY, która integruje najwyższej klasy elektronikę w jaką wyposażone są narzędzia Milwaukee z aplikacją mobilną, możemy kontrolować i mieć pełną informację o narzędziach na budowie.

Nowe funkcje, które mogą okazać się kluczowe na placu budowy to: śledzenie narzędzi, lokalizacja oraz powiadomienia przy zagubieniu, a to wszystko w promieniu do 30 m.

Więcej...

Ciekawe produkty w ofercie KLAUKE POLSKA

28W artykule przedstawiono informację o miedzianych końcówkach kablowych przeznaczonych do montażu na przewodach i kablach w aparatach elektrycznych i do przewodów o żyłach elastycznych (tzw. linek), a także o końcówkach do kabli o zmienionej konstrukcji żył i o narzędziach do ich zaciskania. Dystrybutorem wymienionych produktów jest spółka KLAUKE POLSKA.

Końcówki kablowe Cu do aparatów elektrycznych
Seria końcówek „SG" przeznaczona jest do stosowania w instalacjach, w których występują aparaty elektryczne. Największym problemem stojącym przed instalatorem jest wąskie miejsce mocowania płetwy przyłączeniowej.

Więcej...

System Bosch Wireless Charging

Montaż szafy przy użyciu narzędzi Bosch fot. BoschBosch wprowadza system Bosch Wireless Charging, który pozwala na indukcyjne ładowanie akumulatorów do elektronarzędzi. Dzięki niemu narzędzia są zawsze gotowe do użycia, co zapewnia komfort i wyższą wydajność pracy. To innowacyjne rozwiązanie pomaga zmniejszać koszty – drugi akumulator w większości zastosowań nie jest już potrzebny. System Wireless Charging jest w pełni kompatybilny z systemem elektronarzędzi profesjonalnych Bosch zasilanych akumulatorami litowo-jonowymi 18 V.

Bosch jest pierwszym na świecie producentem oferującym możliwość ładowania bezprzewodowego w swoich elektronarzędziach akumulatorowych.

„Jesteśmy przekonani, że to nowatorskie rozwiązanie okaże się dla rynku narzędzi akumulatorowych podobnym przełomem, jak kiedyś wykorzystanie ogniw litowo-jonowych, co zresztą też było innowacją dokonaną przez firmę Bosch" – mówi Marcin Gildner, regional senior brand manager linii Bosch Niebieski.

W skład systemu Bosch Wireless Charging wchodzi ładowarka akumulatorowa GAL 1830 W Professional i akumulator litowo-jonowy GBA 18 V 2,0 Ah MW-B Professional. System będzie rozbudowywany o kolejne komponenty.

Więcej...

Kompaktowa i bezprzewodowa drukarka etykiet BROTHER P-touch P750W

20140718brother160BROTHER wprowadza na rynek stacjonarną drukarkę etykiet P-touch P750W. Nowy model, charakteryzujący się kompaktowymi rozmiarami, oferuje obsługę sieci bezprzewodowej oraz technologii NFC.

Stacjonarna drukarka etykiet P-touch P750W to kompaktowe, eleganckie i łatwe w użyciu urządzenie, które zajmuje niewiele miejsca na biurku. Model oferuje wysoką prędkość druku, wynoszącą do 30 mm/s oraz umożliwia druk na etykietach o szerokości do 24 mm, przy czym maksymalna wysokość zadruku wynosi 18 mm. Urządzenie wyposażone jest także w profesjonalną, automatyczną gilotynę z funkcją nacinania, pozwalającą uzyskiwać etykiety, które można łatwo odkleić od papieru podkładowego.

Więcej...

Profesjonaliści na wysokości – jak znaleźć drabinę dla przemysłu?

20140709krause1 160Praca na wysokościach jest dziś łatwiejsza i bezpieczniejsza. Nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne umożliwiają tworzenie bardzo różnorodnych i dostosowanych do indywidualnych potrzeb konstrukcji. Dla wielu profesjonalistów podstawowym narzędziem są jednak wciąż klasyczne drabiny wolno stojące, z wejściem po jednej lub obu stronach oraz niewielkie schodki i podesty. Producenci dostosowują do potrzeb profesjonalnych użytkowników również proste konstrukcje. Jak znaleźć te, które mimo klasycznej formy, oferują zwiększone możliwości?

 

Mocniej, sztywniej, pewniej
Drabiny dla przemysłu różnią się od swoich zwykłych odpowiedników wieloma elementami, często niedostrzegalnymi na pierwszy rzut oka. W przeznaczonej dla profesjonalistów linii Stabilo firmy KRAUSE elementy takie jak półki i przeguby nie są mocowane tradycyjnymi nitami, ale wzmacnianymi śrubami, podobnie jak osadzone w metalowych klamrach paski. Spawane profile aluminiowych podłużnic zastąpiono profilami tłoczonymi, o dodatkowo wzmocnionych krawędziach. Aby zagwarantować większą stabilność i bezpieczeństwo, wszystkie stopnie o D-kształtnym profilu mocowane są wpustowo i nie wystają spoza podłużnicy. Także głębsze szczeble i szersze stabilizatory z dwukomponentowymi odpowiadają na zwiększone potrzeby profesjonalnych użytkowników.

Więcej...

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem