Od redakcji 7-8/2017

Szanowni Państwo,Okladka
Od nowego roku czasopismo „Elektroinstalator” będzie miało nowego wydawcę. Opiekuńcze skrzydła nad tym najstarszym w branży elektroinstalacyjnej tytułem roztoczyło Wydawnictwo SIGMA-NOT.

Więcej…

Kamera termowizyjna w smartfonie

14Conrad Business Supplies jest jednym z pierwszych dystrybutorów w Europie posiadających w swojej ofercie innowacyjny smartfon CAT® S60, który można było zobaczyć na targach MWC 2016 (Mobile World Congress). S60 to nowe narzędzie, będące połączeniem zaawansowanej technicznie kamery termowizyjnej z wytrzymałym smartfonem.

Urządzenie adresowane jest do szerokiego grona klientów, którzy pracują na budowach a także elektryków, służb ratunkowych, konserwatorów i pracowników z wielu innych gałęzi przemysłu, gdzie wykrywanie ciepła i zmian temperatury może okazać się przydatne. Wykrywanie zjawisk termicznych w smartfonie S60 jest możliwe, dzięki mikrobolometrycznej kamerze Lepton firmy FLIR Systems, specjalizującej się w tej dziedzinie.

Kamera jest wystarczająco czuła, aby wykryć nawet najdelikatniejsze zmiany temperatury. Jest przydatnym narzędziem dla elektryków i konserwatorów pracujących w nieznanych bądź niedostępnych miejscach, którzy chcieliby na przykład zidentyfikować rury i przewody w ścianach. Kiedy smartfon pracuje w ciemniejszych pomieszczeniach, nie wymaga światła z otoczenia i pozwala widzieć wyraźnie obiekty do 15 metrów, a w trybie termowizji do 30 metrów.

Smartfon S60 jest zamknięty we wzmocnionej, odlewanej ramce o zwiększonej wytrzymałości mechanicznej i spełnia większość wymagań wojskowych. Jest także wodoodporny na głębokości do pięciu metrów (przez czas do jednej godziny) i ma stopień ochrony IP68. Tak wysoki standard wytrzymałości pozwala na używanie CAT S60 w niemal każdym środowisku bez ryzyka uszkodzenia lub awarii sprzętu.

Hans-Peter Ottlinger, Product Manager w firmie Conrad, powiedział: − „Jako dystrybutor dla handlu i przemysłu szczycimy się tym, że jako jedni z pierwszych oferujemy naszym klientom nowe i innowacyjne produkty. CAT S60 to wyjątkowe urządzenie, które pomoże ograniczyć ilość sprzętu noszonego przez specjalistów w terenie. W innym przypadku potrzebowaliby wytrzymałego smartfona i oddzielnego urządzenia termowizyjnego".

Na podstawie materiałów firmy Conrad

Wyszukiwarka

like Newsletter!

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem