Od redakcji 6/2018

okladkaWedług statystyk Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, przypuszczalnymi przyczynami blisko 4000 pożarów (w tym 2700 w obiektach mieszkalnych) powstających każdego roku w obiektach budowlanych są wady instalacji elektrycznych i elektrycznych urządzeń grzejnych, nieprawidłowa ich eksploatacja oraz elektryczność statyczna.

Więcej…

9PX − grupa nowoczesnych zasilaczy awaryjnych o mocy od 3 do 22 kW

EATON – lider globalnego rynku w zakresie ochrony zasilania – już od 50 lat dostarcza na całym świecie systemy zasilania bezprzerwowego (UPS) dla ochrony krytycznych aplikacji biznesowych. Oferta rozwiązań obejmuje pełen zakres mocy zasilaczy UPS, urządzeń przeciwprzepięciowych, jednostek dystrybucji zasilania (ePDU) w szafach IT, oprogramowanie do zarządzania energią, szeroką paletę rozwiązań komunikacyjnych, szafy IT, rozwiązania do zarządzania przepływem powietrza oraz usługi serwisowe.

31W maju br. oferta firmy EATON poszerzyła się o zasilacze typu 9PX o mocach 2,2 oraz 3 kW (rys. 1a). To zasilacze do profesjonalnych zastosowań, dedykowane do większych serwerowni lub niedużych obiektów typu data center.

9PX to zasilacz gwarantowany w topologii on-line o współczynniku mocy równym 1, czyli moc czynna takiego UPS-a to odpowiednio 2200 W oraz 3000 W, co oznacza ok. 11% więcej mocy na wyjściu niż w modelach konkurencyjnych, a to bezpośrednio przekłada się na możliwość podłączenia większej ilości urządzeń do 9PX. UPS-y tego typu pracują ze sprawnością do 94% w trybie podwójnej konwersji, a dokładne monitorowanie zużycia energii pozwala na optymalizację urządzeń najbardziej energochłonnych. Za wspomniane funkcjonalności otrzymały certyfikat Energy Star. Warto zaznaczyć, że cała moc została „opakowana" w obudowę wysokości 2U, co pozwala na wykorzystanie UPS-ów 9PX w kompaktowych instalacjach/ obudowach.

Każda jednostka jest wyposażona w trzy grupy gniazd, w tym dwie zarządzalne. Oznacza to, że zdalnie lub automatycznie można odłączać od zasilania mniej istotne odbiory. Dzięki takiej praktyce uzyskuje się znacznie dłuższy czas podtrzymania ważniejszych urządzeń. A jeśli zajdzie konieczność, UPS można rozbudować o 4 dodatkowe moduły bateryjne (rys. 1b), co przekłada się na czas autonomii około 95 minut przy obciążeniu 2,2 kW.

(...)

Opracowano na podstawie
materiałów firmy EATON


Pełna wersja artykułu w EI 8/2016 do zakupu na portalu www.e-czasopismo.pl oraz www.magazyn-online.com

Wyszukiwarka

like Newsletter!

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem