Od redakcji 4/2019

EL4 2019 okladka ifaceOd dnia 1 lipca 2017 r. producentów kabli i przewodów z Unii Europejskiej obowiązują nowe przepisy prawne. Określa je rozporządzenie Construction Product Regulation (nr 305/2011 z 9 marca 2011 r.), w skrócie CPR. Rozporządzenie CPR uchyla dotychczasową Dyrektywę 89/106/EWG* i ustanawia zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych, w tym kabli i przewodów.

Więcej…

Nowe konfigurowalne złącza przemysłowe RockStar® ModuPlug firmy Weidmüller

2Firma Weidmüller wprowadziła do swojej popularnej rodziny niezawodnych złącz przemysłowych HDC RockStar® nową serię ModuPlug. Jest to nowa generacja złącz konfigurowalnych, pozwalających na dowolną kombinację funkcji związanych z zasilaniem, przesyłaniem sygnałów oraz danych w jednym złączu.

System RockStar® ModuPlug wyznacza nowy standard w zakresie funkcjonalności, elastyczności i prostoty instalacji. Zajmuje mniej miejsca, ograniczając koszty w porównaniu ze złączami o wkładach z niewymiennymi stykami oraz innymi systemami modułowymi dostępnymi na rynku. To rozwiązanie wysoko wydajne oraz gotowe na przyszłe wymagania.

Już od 40 lat Weidmüller oferuje wyrafinowane systemy złącz przemysłowych HDC dla wymagających zastosowań. Początkowo składały się one zwykle z obudowy i wkładów z niewymiennymi, zaciskanymi stykami. Później upowszechniły się również systemy modułowe oferujące większą uniwersalność rozwiązań. Weidmüller jako jeden z pierwszych producentów zaoferował ten rodzaj złącz już w roku 1996. System RockStar® ModuPlug, opracowany przez firmę Weidmüller, jest nową generacją przemysłowych złącz modułowych z konfigurowalnymi wkładami. Wzbogacając swoją popularną gamę złącz przemysłowych
RockStar® o nowy system modułowy ModuPlug, Weidmüller oferuje kompletny i nowoczesny zakres złącz przemysłowych, całkowicie ze sobą kompatybilnych i pozwalających sprostać wielu wymaganiom.

Dla wielu użytkowników jednym z głównych warunków wyboru rozwiązania łączeniowego jest możliwość stworzenia systemu, który sprawdzi się również w przyszłości. Stopień skomplikowania zastosowań przemysłowych rośnie, a potrzeba ciągłych zmian utrzymuje się. Jednocześnie lista wymagań co do technologii łączeniowej wydłuża się. Możliwość zastosowania w ograniczonych przestrzeniach, bezpiecznej instalacji i szybkiej modernizacji systemu to tylko niektóre pożądane cechy produktu. System konfigurowalnych złącz przemysłowych RockStar® ModuPlug jest odpowiedzią firmy Weidmüller na obecne wymogi rynku, ale ma w sobie także duży potencjał rozwoju.

Poszczególne moduły można łączyć ze sobą, dzięki czemu pojedynczy interfejs może służyć do przesyłu mocy, transmisji sygnałów i danych. Dzięki różnym rozmiarom modułów, użytkownicy mogą obsłużyć wiele aplikacji za pomocą jednego złącza wtykowego. Cztery dostępne szerokości ramki zapewniają maksymalną uniwersalność systemu. Mniejszy rozstaw pinów pozwala na zintegrowanie większej liczby funkcji na małej powierzchni, a wciskana, wygodna ramka skraca czas montażu i umożliwia montaż oraz demontaż bez użycia narzędzi.

Sprytnie zaprojektowane ramki i moduły należące do systemu firmy Weidmüller są łatwe w montażu i mogą być zainstalowane w standardowych rozmiarach obudów typu HDC (Heavy Duty Connector) o stopniu ochrony IP65 i IP68. System RockStar® ModuPlug można stosować również jako uzupełnienie istniejących aplikacji bez konieczności dostosowywania całego systemu. Ponadto dwupunktowe mocowanie zapobiega niewłaściwemu włączeniu, gwarantując pewność położenia modułu w ramce i jego ochronę przed wibracjami. Użycie kodowania za pomocą kształtu (okrągły i prostokątny) na ramce stanowi gwarancję poprawnego i intuicyjnego połączenia.

(...)

Opracowano na podstawie
materiału Weidmüller

Pełna wersja artykułu w EI 4/2017 do zakupu na portalu www.e-czasopismo.pl oraz www.magazyn-online.com

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem