Od redakcji 2/2018

I okladkaSzanowni Państwo,

W dniu 18 lutego br. obchodziliśmy Dzień Baterii. Urządzenia do magazynowania energii elektrycznej pokonały w swym rozwoju długą drogę. Począwszy od starożytnych narzędzi dla złotników, poprzez zasilanie podzespołów samochodów, na aparaturze medycznej skończywszy.

Więcej…

Dom inteligentny – system TaHoma

11Automatyczne otwieranie drzwi, zasuwanie rolet czy sterowanie oświetleniem za pomocą zaledwie jednego ruchu palcem to nie opis sceny z filmu fantastycznego, lecz rzeczywistość. Coraz popularniejsze staje się zarządzanie domem poprzez aplikacje, które pozwalają na zaoszczędzenie czasu oraz zapewnienie domownikom pełnego bezpieczeństwa.

Zainteresowanie domami inteligentnymi stale rośnie, a świadomi użytkownicy poszukują rozwiązań, które zagwarantują im komfort oraz pozwolą na zaoszczędzenie tak cennego dzisiaj czasu.

System TaHoma firmy Somfy, który w inteligentny sposób będzie współpracował z dostępnymi w ofercie Awilux Polska rozwiązaniami stolarki okiennej oraz drzwiowej, oferuje możliwość całkowitej kontroli nad domem za pomocą jednego przycisku. System nie tylko umożliwia wykonanie wielu czynności w jednym momencie, ale również pozwala na stałą kontrolę domu z każdego miejsca na świecie.

12Wielozadaniowe urządzenie
TaHoma stanowi „mózg" domu – dzięki systemowi możemy zarządzać instalacjami automatyki domowej. Urządzenie integruje zautomatyzowane rozwiązania, w tym m.in. rolety zewnętrzne, żaluzje, zasłony, markizy, bramy, drzwi wejściowe czy drzwi garażowe. Z systemu można korzystać na dowolnym komputerze, telefonie lub innym urządzeniu mobilnym, niezależnie od tego, czy znajdujemy się w domu, czy tysiące kilometrów z dala od niego. Użytkownicy systemu TaHoma mogą go samodzielnie konfigurować. System po zapisaniu kilku ustawień samoczynnie może reagować na ilość światła słonecznego czy temperaturę lub włączać i wyłączać dane urządzenia o wybranych przez domowników godzinach.

System TaHoma zapewnia pełne bezpieczeństwo mieszkańcom podczas ich obecności, jak i nieobecności. Możliwość kontroli tego, co dzieje się w naszym domu nawet wtedy, gdy znajdujemy się w innym miejscu, pozwala na szybką reakcję w patowych sytuacjach. Dzięki systemowi TaHoma mo żemy kontrolować to, czy dom jest narażony na wizytę nieproszonych gości, ale również pozwala on nam na szybkie zasunięcie rolet, gdy zbliża się wichura lub włączenie klimatyzacji, kiedy za oknami skwar.

Zaawansowana technologia na wyciągnięcie ręki
Dostępne w ofercie Awilux Polska urządzenie TaHoma Box firmy Somfy komunikuje się drogą radiową ze wszystkimi urządzeniami „io-homecontrol" zainstalowanymi w domu i jego otoczeniu. Urządzenie jest podłączone do routera internetowego i nawiązuje kontakt z bezpiecznym serwerem, do którego użytkownik ma dostęp z dowolnego miejsca na świecie. TaHoma Box przesyła polecenie odpowiednim urządzeniom, które wykonują zadanie. Dzięki informacji zwrotnej przesyłanej przez urządzenie zawsze mamy pewność, że polecenie zostało wykonane.

Urządzenie umożliwia konfigurację wybranych scenariuszy. Użytkownik ma możliwość zapisania gotowych ustawień, według których działać będą wybrane urządzenia. Na przykład można wybrać scenariusz na pobyt w pracy, na urlopie lub w nocy. Dzięki nim mamy pewność, że po powrocie do domu nie zastanie nas zbyt niska lub zbyt wysoka temperatura, a podczas naszej nieobecności nie będą włączone niepotrzebne urządzenia, wymagające dużej ilości energii. Urządzenie TaHoma pozwala na wgranie scenariuszy z podziałem czasu co trzy minuty, co umożliwia precyzyjne i jednocześnie elastyczne dostosowanie funkcjonowania domu do naszego stylu życia oraz potrzeb.

System TaHoma gwarantuje nam bezterminowy dostęp do aktualizacji, które stale poszerzają możliwości urządzenia.


Hanna Gehrke-Gut

Wyszukiwarka

like Newsletter!

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem