Od redakcji 7-8/2017

Szanowni Państwo,Okladka
Od nowego roku czasopismo „Elektroinstalator” będzie miało nowego wydawcę. Opiekuńcze skrzydła nad tym najstarszym w branży elektroinstalacyjnej tytułem roztoczyło Wydawnictwo SIGMA-NOT.

Więcej…

Rodzina urządzeń KTR – zawsze o czasie

13Oferta IDEAL TS została ostatnio wzbogacona o nowe produkty z zakresu kontroli funkcji czasu w obwodach oświetlenia. Jest to rodzina aparatów KTR, które wykorzystują zaawansowane układy logiczne do realizacji zadań, do których zostały przeznaczone.

Przekaźniki czasowe to obecnie jedne z najważniejszych modułów automatyki używanych w instalacjach elektrycznych, stosuje się je zarówno w budownictwie mieszkaniowym jak i przemysłowym. Obudowa modułowa urządzeń KTR umożliwia ich montaż w rozdzielnicach elektrycznych na szynach DIN (TH35), każde z nich ma szerokość 17,5 mm.

Aparaty z rodziny KTR mają wygodne pokrętła regulacyjne, które − w zależności od funkcji samego przekaźnika – mogą być wyposażone w oznaczenia zakresu czasowego od 1 sekundy do 10 dni, a także w przełącznik ON/OFF. Kolejną funkcją jest regulacja zadanego zakresu w przedziale procentowym od 10 do 100%, odbywa się ona również za pomocą pokrętła.

Ponadto w przypadku przekaźnika wielofunkcyjnego dostępne jest także pokrętło z wyborem funkcji od A do J (razem 10 funkcji). Wszystkie aparaty z tej grupy pracują pod napięciem 220-240 V AC (50-60 Hz), a obciążalność prądowa styków dla AC1 wynosi 16 A.
Aparaty z rodziny KTR zawierają dwie diody sygnalizacyjne: zielona dioda „Un" sygnalizuje stan zasilania aparatu, czerwona dioda „R" – stan przekaźnika (ON/OFF).

(...)

KANLUX

Pełna wersja artykułu w EI 7/2016 do zakupu na portalu www.e-czasopismo.pl oraz www.magazyn-online.com

 

Wyszukiwarka

like Newsletter!

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem