Od redakcji 7-8/2017

Szanowni Państwo,Okladka
Od nowego roku czasopismo „Elektroinstalator” będzie miało nowego wydawcę. Opiekuńcze skrzydła nad tym najstarszym w branży elektroinstalacyjnej tytułem roztoczyło Wydawnictwo SIGMA-NOT.

Więcej…

Przetworniki analogowe ACT20P CMT + ACT20C GTW

33Monitoring jest skuteczny, gdy rzeczywiste zużycie prądu podłączonego obciążenia jest określone w możliwie jak najbardziej precyzyjny sposób. Dzięki swojej zdolności pomiaru prawdziwej wartości skutecznej (metoda RMS), przetworniki pomiaru prądu ACT20P CMT (wersja 10 A i 60 A) firmy WEIDMÜLLER są zdolne do pomiaru zarówno sinusoidalnych jak i zniekształconych prądów AC i DC z niezwykłą dokładnością (0,5%). Pozwala to skutecznie chronić konsumentów przed nadmiernym lub zbyt małym rzeczywistym poborem prądu.

Precyzyjny pomiar prądów AC i DC oraz ich zdalne monitorowanie
Zastosowane w przetworniku rozwiązanie zawiera również opcję dokładnego, bieżącego monitorowania, które pozwala na niezawodne wykrywanie awarii obu obwodów elektrycznych. Zakres pomiarowy przekroczenia jest wskazywany zgodnie z normą NAMUR NE 43 i NE 44.


34Wszelkie informacje zebrane z przetwornika pomiarowego ACT20P CMT można udostępnić w ciągu całej sieci, przekazać do systemu SCADA lub do systemu utrzymania, w zależności od zastosowanej infrastruktury komunikacyjnej. Do tego celu służy bramka ACT20C GTW, która komunikuje się z przetwornikami pomiarowymi poprzez szynę montażową CH20M. Interfejs Ethernetowy bramki umożliwia łatwy dostęp do potrzebnych informacji. Uzyskane dane mogą być dostarczane poprzez Modbus TCP lub OPC do systemu nadrzędnego lub wyświetlane bezpośrednio w aplikacji FDT na podłączonym lokalnie komputerze. Dostęp do danych jest możliwy z dowolnego miejsca za pośrednictwem Internetu i routera Industrial Ethernet (IE-SR-2GT-LANFN). Tak więc z bramką ACT20C GTW przetworniki pomiarowe prądu zdolne są do komunikacji. Po raz pierwszy można uzyskać dane procesu z poziomu konwersji sygnału − niezależnie
od wybranego systemu automatyki.

Zalety przetwornika ACT20P CMT

  1. Wysoki poziom dokładności − niezawodna ochrona
    Przetworniki pomiarowe prądu ACT20P CMT charakteryzują się wysoką dokładnością, co najmniej 0,5% zakresu pomiarowego, oraz wskazują zakres pomiaru przekroczenia mocy zgodnie z NE43 i NE44. To przekłada się na precyzyjne pomiary całkowitego obciążenia, dzięki którym możnaskutecznie wykrywać awarię indywidualnych konsumentów − nawet w uszkodzonych sieciach energetycznych.
  2. Szeroki zakres pomiarowy wejścia i uniwersalne wyjścia
    Pomiar prądu wejściowego AC i DC, dostępne są dwie wersje 10 i 60 A, przewód prądowy w otworze przelotowym o średnicy 10,5 mm, wyjścia analogowe konfigurowalne (-10...+10 V, -20 mA...+20 mA), wyjście przekaźnikowe CO 6 A, 250 V AC, z dwoma regulowanymi wielkościami stanu i możliwością opóźnienia zadziałania alarmu do 18 ms.

 

(...)


Opracowano na podstawie
materiałów firmy
WEIDMÜLLER

Pełna wersja artykułu w EI 8/2015 do zakupu na portalu www.e-czasopismo.pl oraz www.magazyn-online.com

Wyszukiwarka

like Newsletter!

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem