Od redakcji 7-8/2020

ELektroinstalat 7 8 2020 okl1Szanowni Państwo,

Do Waszych rąk oddajemy letni, podwójny numer czasopisma „Elektroinstalator”. Poruszamy w nim wiele istotnych zagadnień z zakresu bezpieczeństwa elektrycznego.

Rozbudowa sieci ogólnodostępnych stacji ładowania dla pojazdów elektrycznych jest bardzo ważnym warunkiem rozwoju branży pojazdów elektrycznych. Przedsiębiorcy, inwestorzy, podmioty publiczne i prywatne, chcący mieć udział w rozwoju elektromobilności poprzez rozbudowę infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych muszą spełnić określone wymagania prawne oraz wymagania bezpieczeństwa.

Więcej…

System SmartWire-DT firmy EATON

23System SmartWire-DT jest prawdopodobnie najbardziej innowacyjnym rozwiązaniem w branży automatyki. Z czego to wynika?

System SmartWire-DT został opracowany przez firmę EATON jako odpowiedź na szereg obserwacji w obrębie produkcji szaf sterowniczych i układów sterowania. Dzięki silnej pozycji producenta produktów niskonapięciowych o dużej renomie, takich jak lampki i przyciski serii RMQ-Titan, wyłączniki silnikowe PKZ, styczniki DIL, czy wyłączniki mocy NZM oraz doświadczeniu w zakresie klasycznych produktów automatyki - EATON mógł opracować całkowicie nowatorskie rozwiązanie tworzenia szaf sterowniczych.
SmartWire-DT jest technologią, która w pomysłowy sposób przenosi filozofię Lean polegającą na identyfikacji i eliminacji marnotrawstwa do świata automatyki. Optymalizuje dzięki temu ich budowę na każdym etapie tworzenia: począwszy od projektowania, poprzez montaż i uruchomienie aż do utrzymania ruchu.


22Sercem każdego układu zgodnego ze standardem Smart- Wire-DT jest układ AISIC, którego zastosowanie pozwala przenieść poziom wejść/ wyjść sterownika bezpośrednio do urządzeń - od tak prostych i wymieniających niewielkie ilości danych jak lampka czy przycisk, po przemienniki częstotliwości i wyłączniki mocy, gdzie ilość wymienianych danych jest znacznie większa. Innowacyjny układ pozwala zamienić klasyczne wejścia/wyjścia (cyfrowe i analogowe) sterownika na informacje płynące z/do urządzeń elektrycznych bezpośrednio w postaci cyfrowej, unikając tym samym zbędnych błędów w połączeniach, zmniejszając ilość elementów i ilość potrzebnego miejsca w szafie sterowniczej. Co więcej, każde urządzenie może teraz udostępniać znacznie więcej danych diagnostycznych. Wyłącznik silnikowy może udostępniać informacje o prądzie, nastawach, przyczynach ewentualnego wyzwolenia.

Nawet prosty przycisk zyskuje zdolność samodiagnostyki - np. utrzymanie nieustalonego stanu przycisku (lekko wciśnięty, ale nie dociśnięty, co może być oznaką uszkodzenia napędu przycisku), powodując aktywowanie bitu diagnostycznego. Użytkownik może wygodnie zlokalizować miejsce usterki dzięki sygnalizacji za pomocą diod statusowych umieszczonych na każdym elemencie tego systemu. Dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu nie tylko optymalizujemy samą budowę szaf, ale również znacznie poszerzamy jej funkcjonalność. Transparentność danych przekłada się na krótsze czasy przestoju i szybszą reakcję na wypadek wystąpienia zaburzenia

 

(...)


Jacek Zarzycki

Pełna wersja artykułu w EI 7/2015 do zakupu na portalu www.e-czasopismo.pl oraz www.magazyn-online.com

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem