Od redakcji 3/2019

Szanowni Państwo,

Ei3 wwwPrzepięcia przejściowe to krótkotrwałe wzrosty napięcia trwające kilka mikrosekund, których wartość może wielokrotnie przewyższać napięcie znamionowe sieci. Największe przepięcia w sieci zasilającej niskiego napięcia powstają wskutek wyładowań atmosferycznych. Przepięcia o najwyższej energii powstają w wyniku bezpośredniego uderzenia pioruna w zewnętrzną instalację odgromową lub niskonapięciową linię napowietrzną.

Więcej…

Nowości w aparaturze pulpitowej

Wskaźniki TFT firmy SN PROMETAutomatyka przemysłowa i sterowanie to obecnie jeden z najbardziej rozwijających się działów w przemyśle. Dostosowując się do wymagań rynku PROMET poszerza gamę produktów o nowe urządzenia.

Seria graficznych wskaźników cyfrowych opartych na serii NEF22TFT
Nowe wskaźniki tablicowe (fot. 1) mają zastosowanie w układach automatyki i energetyki przemysłowej. Mogą wyświetlać dowolną grafikę dostosowaną do potrzeb każdego użytkownika. Służą do sygnalizowania stanu maszyny (np. start, stop, awaria) kierunku (przód, tył, prawo, lewo, góra, dół), ruchu czy przepływu (np. ruch wentylatora, obracanie wirnika w silniku czy przepływu medium). Wskaźniki mają możliwość wyświetlania grafik sygnalizujących położenie styków wyłączników i odłączników, jak również informacji zamieszczanych na tablicach synoptycznych o stanie położenia zaworów lub zasuw hydraulicznych czy pneumatycznych.

Jako pierwsze z tej serii powstały wskaźniki temperatury oraz wskaźniki z wejściem analogowym. Wszystkie wskaźniki pomiarowe mają możliwość konfiguracji sygnału wejściowego (napięciowe, prądowe), skalowania zakresu pomiarowego, przypisania jednostki, jak również ustawienia progu alarmowego, po przekroczeniu którego wskaźnik zaczyna migać (pozytyw/negatyw).

Konstrukcja wskaźnika umożliwia jego łatwą i wygodną obsługę. Dzięki trzem przyciskom na bocznej ścianie można wybrać żądaną funkcję pomiarową. Przyciski funkcyjne pozwalają ustawić parametry wejścia pomiarowego. Duży i czytelny wyświetlacz TFT informuje operatora na żywo o aktualnym pomiarze wykonywanym przez wskaźnik. Sygnalizacja optyczna sugestywnie informuje o przekroczeniu ustawionego progu alarmowego. Wskaźniki serii NEF22TFT mają budowę typu monoblok. Część nadpulpitową stanowi kwadrat w wymiarach 39x39 mm i grubości 10 mm, w którym umieszczony jest wyświetlacz 1,44", część podpulpitową – korpus z elementami przyłączeniowymi.

Wskaźnik pętli prądowej SN PROMETNowe wskaźniki z serii NEF30MC
NEF30MCLPI (fot. 2) jest uniwersalnym wskaźnikiem pętli prądowej. Umożliwia lokalny odczyt wartości mierzonych przez przetworniki montowane w dowolnym miejscu instalacji pomiarowej. Ze względu na niski pobór energii może być zasilany z pętli prądowej i nie wymaga dodatkowego źródła zasilania. Wskaźnik wyposażony jest w 4 pełne 10 mm cyfry umożliwiające wyświetlanie wartości w zakresie -1999 do 9999 jednostek. Możliwe jest dowolne skalowanie wartości wyświetlanej oraz ustawienie punktu dziesiętnego. Wszystkie ustawienia wykonywane są programowo za pomocą dwóch przycisków umieszczonych pod osłoną przednią wskaźnika

 

(...)

 

Krystian Blochel
Inżynier Produktu
SN PROMET

Pełna wersja artykułu w EI 6/2015 do zakupu na portalu www.e-czasopismo.pl oraz www.magazyn-online.com

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem