Od redakcji 7-8/2017

Szanowni Państwo,Okladka
Od nowego roku czasopismo „Elektroinstalator” będzie miało nowego wydawcę. Opiekuńcze skrzydła nad tym najstarszym w branży elektroinstalacyjnej tytułem roztoczyło Wydawnictwo SIGMA-NOT.

Więcej…

Nowe bezdotykowe łączniki bezpieczeństwa serii RS-Titan w ofercie EATON

Firma EATON dodaje do swoich produktów z dziedziny ochrony ludzi i maszyn bezdotykowe łączniki RS-Titan (rys. 1). Nowe kontaktrony mogą być używane w szerokim spektrum aplikacji, dostarczając użytkownikowi uniwersalne rozwiązanie, które pomaga także w racjonalizacji stanów magazynowych.

Kontaktrony bezdotykowe RS-Titan

Opracowane specjalnie do monitorowania zabezpieczeń, drzwi, klap i pokryw (rys. 2a i 2b), kontaktrony bezdotykowe RS-Titan mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie potrzebne jest natychmiastowe przełączenie, a czas potrzebny urządzeniu na wyhamowanie jest krótszy niż czas dostępu.

Kontaktrony są dostępne w trzech wersjach. RS2 i RS2R różnią się tylko sposobem montażu oraz okablowania - mają te same rozmiary i zaprojektowane są do zastosowania z małymi i średnimi drzwiami. RS4 są przeznaczone do zastosowania z dużymi drzwiami.

Wszystkie warianty są zgodne z najnowszymi standardami bezpieczeństwa przemysłowego i są łatwe do zainstalowania. Kontaktrony są dostępne w wersji z kablem połączonym na stałe (3 lub 10 m) lub 10-centymetrowym przewodem ze złączem M12. Standardowo, te trwałe i niewymagające częstej konserwacji wyłączniki bezpieczeństwa dostarczane są z siłownikami, co upraszcza zamawianie, jak i składowanie. Kontaktrony magnetyczne RS-Titan są znane z solidnej budowy i niezawodnej pracy, a w szczególności wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Stopień ochrony IP67 oznacza, że są one przystosowane do mycia wodą bieżącą. Rozszerzone oznaczenie ochronności IP69k oznacza, że mogą być czyszczone pod ciśnieniem. Powyższe parametry czynią je odpowiednimi do zastosowania w maszynach, które muszą spełniać wysokie wymagania higieniczne.

Kontaktrony są dostępne w wersji z kablem połączonym na stałe (3 lub 10 m) lub 10-centymetrowym przewodem ze złączem M12Kontaktrony są w pełni zgodne z najwyższymi standardami bezpieczeństwa, włączając Pl e ISO 13849-1 i SIL 3 zgodnie z normą IEC 61508. Mają również certyfikat TÜV, dlatego nadają się do zastosowań, w których wymagana jest zgodność z europejskimi normami bezpieczeństwa.

Inną kluczową cechą kontaktronów bezdotykowych RS-Titan jest ich rozszerzony zakres działania, co oznacza, że mogą pracować z wygiętymi drzwiami lub takimi, które nie zamykają się do końca. Takiego działania nie gwarantują zwykłe, mechaniczne wyłączniki krańcowe. Rozszerzony zakres cech kontaktorów RS-Titan zakłada również uproszczoną instalację. W niektórych przypadkach zastosowanie nowych kontaktronów pozwala na rzadsze serwisowanie, dzięki czemu czasy pomiędzy przeglądami mogą być dłuższe. Ponadto, w przeciwieństwie do konwencjonalnych wyłączników krańcowych mechanicznych, kontaktrony RS-Titan nie ulegają zużyciu, ponieważ są to urządzenia bezstykowe. Wyposażono je w styki bezpotencjałowe, co oznacza, że mogą one być stosowane do prawie każdego typu przekaźnika bezpieczeństwa.

Krystian Czerkas
Product Manager
EATON Electric

Wyszukiwarka

like Newsletter!

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem