Od redakcji 3/2018

I oklSzanowni Państwo,

zachęcam do sięgnięcia po 3. numer „Elektroinstalatora”. Przygotowaliśmy w nim wiele ciekawych informacji.

Pojęcie wewnętrzna linia zasilająca (wlz) pojawiło się w polskich przepisach i literaturze ponad 50 lat temu.

Więcej…

Ograniczniki przepięć SEC firmy Phoenix Contact

tytulowyStale zmieniające się wymagania nie tylko w świecie elektryki są motorem rozwoju produktów. W grę wchodzą zmiany w wymaganiach firm ubezpieczeniowych, które chroniąc swoje interesy, zaostrzają kryteria dopuszczające wypłaty odszkodowań. Normy techniczne mają bardzo istotny wpływ, jednak jest to pole bitew sprzecznych interesów. Często niedocenianym kryterium jest spełnianie prostych wymagań pojawiających się przy modernizacjach działających instalacji i linii technologicznych. Najczęstszym problemem jest ograniczona ilość miejsca.

Nowe ograniczniki przepięć z rodziny Safe Energy Control spełniają najsurowsze normy łącznie z dużymi wymaganiami firm ubezpieczeniowych, a co najważniejsze – spełniają oczekiwania tych, którzy na co dzień borykają się z brakiem przestrzeni instalacyjnej.

Modernizacje to proces permanentny w wielu gałęziach przemysłu. Niektóre branże są jednak szczególnie narażone na wysokie koszty przestoju. Praktycznie wszystkie procesy technologiczne wymagają włączania i wyłączania urządzeń oraz aparatów, które generują przepięcia. Rozwiązaniem w takich sytuacjach jest ogranicznik przepięć typu 2: VAL-SEC-T2-… dobrany do stosownego układu sieci w modernizowanej instalacji. Wersja dla sieci 5-przewodowych to VAL-SEC-T2-3S-350-FM (rys. 1), produkowany w układzie 3+1. Niezwykły mechanizm odłączający zapewnia jego prace przy zabezpieczeniach od strony źródła nieprzekraczającego 315 A! Szerokość, jaką zajmuje na euroszynie jest o 20 mm mniejsza niż w innych rozwiązaniach. To sprawia, że ogranicznik ten jest idealny do wszelkich małych aplikacji, zwłaszcza tam, gdzie zabezpieczenia szaf automatyki wynoszą 63 A, 125 A, a nawet 315 A.

[...]

Pełna wersja artykułu w czasopiśmie Ei 2/2018 oraz na portalu http://wirtualna-czytelnia.sigma-not.pl/wirtualna/start.xhtml

Wyszukiwarka

like Newsletter!

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem