Od redakcji 7/2018

okladka Ei7Jeszcze do niedawna koncepcja ochrony instalacji elektrycznych zawarta w europejskich normach i stosowana przez producentów aparatury zabezpieczającej niskiego napięcia miała poważną lukę. Żaden z aparatów zabezpieczających (bezpiecznik, wyłącznik) nie wykrywał groźnego iskrzenia w instalacjach elektrycznych. A przecież nawet najmniejsza wada w instalacjach elektrycznych może powodować poważne konsekwencje. 

Więcej…

Styczniki i przekaźniki przeciążeniowe NOARK Electric

Firma NOARK Electric oferuje styczniki do różnorodnych systemów przemysłowych i sterujących dla maksymalnego prądu znamionowego 500 A, w kategorii użytkowania AC-3 dla 400 V. Zostały również przygotowane specjalne wykonania styczników do baterii kondensatorów Ex9CC oraz do układów nawrotnych z wbudowaną blokadą mechaniczną Ex9CSR i Ex9CR. Wszystkie styczniki mogą być rozbudowane o szeroką gamę akcesoriów w celu spełnienia wymagań w najbardziej rygorystycznych aplikacjach. Noark

Styczniki miniaturowe Ex9CS i przemysłowe Ex9C do 500 A
Miniaturowe styczniki Ex9CS (rys. 1) charakteryzują się zwartą, kompaktową obudową,zachowując jednocześnie doskonałe parametry elektryczne. Wykonanie to zostało zaprojektowane na prądy znamionowe: 6, 9 i 12 A, w kategorii użytkowania AC-3 dla 400 V. Umożliwiają one sterowanie silnikami do maksymalnej mocy 5,5 kW w tej kategorii użytkowania.

Klient może wybierać styczniki w tej wersji spośród wykonań 3-biegunowych z trzema torami zwiernymi oraz 4-biegunowych z czterema torami zwiernymi, albo dwoma zwiernymi i dwoma rozwiernymi. Styczniki te standardowo wyposażone są w jeden styk pomocniczy zwierny albo rozwierny, przy czym można dołożyć dodatkowy blok ze stykami pomocniczymi, w różnych konfiguracjach na froncie aparatu. Rozwinięciem tej serii są styczniki Ex9C do 100 A (rys. 2), w AC-3 dla 400 V.
Maksymalna moc znamionowa dla obciążenia trójfazowego wynosi wówczas 45 kW w tej kategorii użytkowania. Każdy produkt z tej serii standardowo zawiera wbudowane styki pomocnicze 1NC+1NO albo 2NC+2NO. Dodatkowo do każdego stycznika można dobudować styki pomocnicze przednie (w różnych konfiguracjach) oraz styki pomocnicze boczne 1NO+1NC. Montaż tych akcesoriów nie ogranicza możliwości dołączenia przekaźników przeciążeniowych. Styczniki Ex9C do 100 A można montować na szynie TH-35 lub TH-75 oraz bezpośrednio na płycie montażowej. Napięcia cewki można dobrać z zakresu 24–415 V AC zarówno dla styczników miniaturowych, jak i standardowych do 100 A.

(...)

Grzegorz Waligórski, NOARK Electric

Pełna wersja artykułu w czasopiśmie Ei 1/2018 oraz na portalu http://wirtualna-czytelnia.sigma-not.pl/wirtualna/start.xhtml

Targi Lumenlumen 1200x628px

Wyszukiwarka

Prenumerata

 

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem