Od redakcji 8/2018

EL 8 2018 INTERNETDrodzy Czytelnicy,

do Waszych rąk oddajemy ostatni w tym roku numer „Elektroinstalatora”. Dziękujemy za zainteresowanie czasopismem i jednocześnie zapraszamy do pozostania z nami w przyszłym roku. W 2019 roku zwiększamy liczbę „Elektroinstalatora" do 10 numerów!

W sezonie zimowym do ochrony gruntu oraz dachu przed śniegiem i lodem przydają się systemy przeciwoblodzeniowe zbudowane na bazie stałooporowych lub samoregulujących przewodów grzejnych.

Więcej…

Klippon® Connect − pionierskie rozwiązania łączeniowe w projektowaniu rozdzielnic elektrycznych

6Gama złączek szeregowych Klippon® Connect firmy WEIDMÜLLER to rozwiązania łączeniowe do efektywnego planowania, instalacji i obsługi rozdzielnic elektrycznych. System Klippon® Connect zapewnia skrócenie czasu projektowania nawet do 75%, bezbłędne okablowanie, łatwe i szybkie opisywanie komponentów oraz wiele innych korzyści. Ofertę produktową uzupełnia serwis wspierający przygotowanie projektów.

Wymagania klientów oraz wyzwania, przed którymi stajemy, stale motywują nas do prac nad innowacjami i pionierskimi rozwiązaniami. W roku 1948 na rynku pojawił się mały, innowacyjny produkt o wielkim znaczeniu: pierwsza złączka z izolacją wykonaną z tworzywa sztucznego, opracowana przez firmę WEIDMÜLLER we współpracy z użytkownikami przemysłowymi.

W roku 2004 wprowadziliśmy innowacyjną, niezwykle prostą i szybką technologię łączeniową „Push-In". W roku 2010 zaoferowaliśmy natomiast pierwszy panel krosowy o unikatowej konstrukcji, dostosowanej specjalnie do potrzeb sterowania procesami technologicznymi, wyposażony w złącza „Push-In". System Klippon® Connect jest kolejnym rozwiązaniem firmy WEIDMÜLLER w dziedzinie przemysłowej techniki łączeniowej.

Aby maksymalnie uprościć wybór najlepszego rozwiązania dla danej aplikacji, wprowadziliśmy nową strukturę oferty złączek szeregowych. Podzieliliśmy je na rozwiązania uniwersalne i aplikacyjne, czyli dostosowane do wymagań różnych obszarów funkcyjnych w rozdzielnicy elektrycznej. Ofertę dopełnia rozbudowany serwis wspierający proces planowania.

7Złączki uniwersalne
Technologia „Push-In" w naszych najnowszych złączkach Klippon® Connect serii A zapewnia uniwersalność ich zastosowania oraz pozwala na szybki montaż. Złącza są łatwe w użyciu, posiadają kompaktową i przejrzystą konstrukcję. Nieskomplikowana zasada działania oraz dwustronna stopka montażowa pozwalają na wykonywanie późniejszych modyfikacji oraz ponowne podłączanie bez użycia specjalnych narzędzi. Innowacyjny sposób wkładania przewodu bezpośrednio do zacisku sprężynowego zapewnia gazoszczelność i odporność na drgania, nawet w najtrudniejszych warunkach. Ponadto takie połączenie jest bezawaryjne.

Złączki aplikacyjne
Mimo iż rozdzielnice elektryczne konfigurowane są indywidualnie, to posiadają one występujące typowo obszary funkcyjne. WEIDMÜLLER zidentyfikował i opracował specjalne rozwiązania dla tych obszarów. Gotowe produkty aplikacyjne wnoszą wymierny wkład w zwiększenie wydajności, efektywności i bezpieczeństwa na każdym etapie procesu. Zidentyfikowane obszary zastosowania obejmują: doprowadzenie zasilania, rozdział zasilania, rozdział zasilania obwodów sterowniczych, okablowanie przekładników prądowych oraz napięciowych, okablowanie sygnałowe, panele krosowe DCS, ekranowanie i uziemienie, okablowanie instalacji budynkowych.

Najnowsze rozwiązania aplikacyjne:

  • Nowe złączki AAP do rozdziału zasilania obwodów sterowniczych oraz wyłączniki elektroniczne maxGuard

Nowość w dziedzinie okablowania złożonych obwodów sterowania. Bloki zacisków do rozdzielania potencjałów AAP oraz modułowy system maxGUARD, z wbudowanym elektronicznym monitorowaniem obciążenia, stanowią idealne rozwiązanie do ochrony przed przeciążeniami oraz strukturalnego rozdzielania zasilania w obwodach zasilania sterującego. To innowacyjne połączenie monitorowania obciążenia z rozdzielaniem zasilania pozwala zaoszczędzić czas podczas montażu, zmniejsza wymagania dotyczące przestrzeni oraz zwiększa niezawodność. Modułową koncepcję można indywidualnie dostosować do każdego typu maszyny.

  • Nowe złączki AIO do okablowania sygnałowego

Pionierskie osiągnięcie w dziedzinie strukturalnego rozdzielania sygnałów czujnika oraz elementu wykonawczego: nasze nowe złącza przeznaczone do okablowania sygnałowego AIO są przystosowane do dużej liczby sygnałów i pozwalają na realizowanie indywidualnych rozwiązań dostosowanych do bieżących oraz przyszłych wymagań w dziedzinie automatyki. Pozwalają na uzyskanie bardzo dużej gęstości okablowania oraz na dostęp do kilku potencjałów w jednym złączu.

(...)

Opracowano na podstawie
materiałów firmy WEIDMÜLLER

Pełna wersja artykułu w EI 6/2016 do zakupu na portalu www.e-czasopismo.pl oraz www.magazyn-online.com

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem