Od redakcji 7-8/2017

Szanowni Państwo,Okladka
Od nowego roku czasopismo „Elektroinstalator” będzie miało nowego wydawcę. Opiekuńcze skrzydła nad tym najstarszym w branży elektroinstalacyjnej tytułem roztoczyło Wydawnictwo SIGMA-NOT.

Więcej…

Styczniki i przekaźniki przeciążeniowe firmy NOARK Electric

 6Firma NOARK Electric oferuje styczniki do różnorodnych systemów przemysłowych i sterujących dla maksymalnego prądu znamionowego 500 A, w kategorii użytkowania AC-3 dla napięcia 400 V. Zostały również przygotowane specjalne wykonania styczników do baterii kondensatorów Ex9CC oraz do układów nawrotnych z wbudowaną blokadą mechaniczną Ex9CSR i Ex9CR. Wszystkie styczniki mogą być oferowane z szeroką gamą akcesoriów spełniając wymagania w najbardziej rygorystycznych aplikacjach.

Styczniki miniaturowe Ex9CS i przemysłowe Ex9C do 500 A
Miniaturowe styczniki Ex9CS (rys. 1) charakteryzują się zwartą, kompaktową obudową, zachowując jednocześnie doskonałe parametry elektryczne. Aparaty tego typu zostały zaprojektowane na prądy znamionowe: 6, 9 i 12 A, w kategorii użytkowania AC-3 dla 400 V.

7Umożliwiają one sterowanie silnikami do maksymalnej mocy 5,5 kW dla podanej wyżej kategorii użytkowania. Klient może wybierać styczniki w tej wersji spośród wykonań 3-biegunowych z trzema torami zwiernymi oraz 4-biegunowych z czterema torami zwiernymi albo dwoma zwiernymi i dwoma rozwieranymi. Styczniki te wyposażone są standardowo w jeden styk pomocniczy zwierny albo rozwierny, przy czym można dołożyć dodatkowy blok ze stykami pomocniczymi (w różnych konfiguracjach) na frontowej części aparatu. Rozwinięciem tej serii są styczniki Ex9C do 100 A (rys. 2) w AC-3 dla 400 V. Maksymalna moc znamionowa dla obciążenia trójfazowego w tej kategorii użytkowania wynosi wówczas 45 kW. Każdy produkt z tej serii ma wbudowane standardowo styki pomocnicze 1N C+1NO albo 2NC+2NO. Dodatkowo do każdego stycznika można dobudować styki pomocnicze przednie (w różnych konfiguracjach) oraz styki pomocnicze boczne 1NO+1NC. Montaż tych akcesoriów nie ogranicza możliwości dołączenia przekaźników przeciążeniowych. Styczniki Ex9C do 100 A można instalować na szynie TH-35 lub TH-75 oraz bezpośrednio na płycie montażowej. Napięcie cewki można dobrać z zakresu 24- 415 V AC, zarówno dla styczników miniaturowych, jak i standardowych do 100 A.

8Nowością w ofercie są wprowadzone na rynek styczniki mocy do 500 A (rys. 3) i dedykowane do nich akcesoria. Zostały one zaprojektowane i wykonane zgodnie z normą IEC EN 60947-4-1. Są przewidziane do wielu różnych zastosowań, w tym do aplikacji przeznaczonych dla przemysłu ciężkiego. W takim przypadku użytkownik może dobrać stycznik również na napięcie sterujące cewki w zakresie od 24 do 415 V AC/DC. Styczniki dostępne są w wykonaniu 3-biegunowym, a dostarczane są w standardzie z wbudowanymi stykami pomocniczymi w konfiguracji 2NO+2NC. 

(...)

Grzegorz Waligórski,
NOARK Electric

Pełna wersja artykułu w EI 4/2016 do zakupu na portalu www.e-czasopismo.pl oraz www.magazyn-online.com

 

Wyszukiwarka

like Newsletter!

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem