Od redakcji 7-8/2017

Szanowni Państwo,Okladka
Od nowego roku czasopismo „Elektroinstalator” będzie miało nowego wydawcę. Opiekuńcze skrzydła nad tym najstarszym w branży elektroinstalacyjnej tytułem roztoczyło Wydawnictwo SIGMA-NOT.

Więcej…

EasyPact CVS - Nowa seria wyłączników kompaktowych dedykowana do ochrony instalacji w zakresie prądów do 630 A

1

Wyłączniki kompaktowe (nazywane również wyłącznikami mocy) służą przeważnie do ochrony instalacji, silników i generatorów przed skutkami zarówno przeciążeń jak i zwarć w zakresie prądów znamionowych od kilkunastu aż do 3200 A. Konstrukcje te stale podlegają modyfikacjom, tak aby jak najlepiej dopasować się do potrzeb rozwijających się rynków. Wychodząc naprzeciw tym wszystkim wymaganiom firma Schneider Electric wprowadziła do swojej oferty nową serię wyłączników kompaktowych EasyPact CVS.

Doskonałe parametry techniczne
Seria EasyPact CVS została wprowadzona jako uzupełnienie powszechnie znanej i wysoko cenionej serii Compact NSX a jej głównym zadaniem jest zabezpieczenie instalacji i kabli w zakresie prądów do 630 A (w tym realizacja takich funkcji jak wyłącznik główny, serwisowy, zabezpieczenie p. poż, itp.).

Wyłączniki i rozłączniki EasyPact CVS dedykowane są do budownictwa i występują zarówno w wersji 3- jak i 4- polowej. Wprowadzając do oferty nową gamę aparatów udało się zoptymalizować kwestię wymiarów zewnętrznych. Dzięki temu cały zakres prądowy pokrywają urządzenia o tylko dwóch gabarytach (wymiary zewnętrzne CVS są identyczne jak w przypadku serii NSX). Wielkość pierwsza to aparaty na prądy do 250 A (wyłączniki z wyzwalaczami termomagnetycznymi TM-D), wielkość druga – do 630 A (wyłączniki z wyzwalaczami elektronicznymi ETS). Takie rozwiązanie pozwala na znaczne uproszczenia w doborze oraz konfiguracji kompletnej rozdzielnicy. Co więcej nie tylko wymiary zewnętrzne dla serii NSX i CVS są takie same. Identyczne są rozstawy śrub montażowych oraz przyłączy. Jeżeli dodamy do tego te same akcesoria np. płyty do montażu w systemie Prisma, styki pomocnicze, wyzwalacze napięciowe (wzrostowe i zanikowe), napędy drzwiowe, blokady mechaniczne, napędy silnikowe itp. to okazuje się, że uzyskaliśmy rozwiązanie niezwykle uniwersalne i optymalnie dopasowane do potrzeb każdego elektroinstalatora lub producenta rozdzielnic.

Uniwersalność
Wszystkie akcesoria dla wyłączników EasyPact CVS są kompatybilne z akcesoriami stosowanymi w serii NSX. Zgodność numerów katalogowych gwarantuje uniwersalność oraz łatwość doboru. Ponadto obie serie wyłączników charakteryzują się takimi samymi wymiarami zewnętrznymi, rozstawami śrub montażowych i przyłączy.

Gwarancja bezpieczeństwa, akcesoria zgodne z serią NSX
Bezpieczeństwo i niezawodność to najważniejsze wymagania, jakie muszą spełniać współczesne wyłączniki kompaktowe. Znamionowa zdolność łączeniowa (Icu – zwana potocznie zdolnością zwarciową) określa maksymalną wartość prądu (zwarciowego), jaki dany aparat jest w stanie bezpiecznie wyłączyć. W dzisiejszych czasach zagwarantowanie zdolności zwarciowej na poziomie Icu=36 kA (dla CVS wielkości 1) i Icu=50 kA (dla CVS wielkości 2) może okazać się niewystarczające.

 

(...)

Karol Juszczak,
Schneider Electric
www.schneider-electric.com/pl

Pełna wersja artykułu w EI 4/2016 do zakupu na portalu www.e-czasopismo.pl oraz www.magazyn-online.com

 

Wyszukiwarka

like Newsletter!

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem