Od redakcji 7/2018

okladka Ei7Jeszcze do niedawna koncepcja ochrony instalacji elektrycznych zawarta w europejskich normach i stosowana przez producentów aparatury zabezpieczającej niskiego napięcia miała poważną lukę. Żaden z aparatów zabezpieczających (bezpiecznik, wyłącznik) nie wykrywał groźnego iskrzenia w instalacjach elektrycznych. A przecież nawet najmniejsza wada w instalacjach elektrycznych może powodować poważne konsekwencje. 

Więcej…

4. Rewolucja Przemysłowa ze Schneider Electric

22Fabryka Schneider Electric w Le Vaudreuil we Francji została ogłoszona jednym z najlepszych na świecie zaawansowanych zakładów przemysłowych, wyznaczających nowe trendy w sektorze. Wyróżnione fabryki wykorzystują technologie Czwartej Rewolucji Przemysłowej w swojej produkcji.

Fabryka wdrożyła najnowsze narzędzia cyfrowe, takie jak EcoStruxureTM Augmented Operator Advisor, które umożliwiają operatorom korzystanie z rzeczywistości rozszerzonej w celu przyspieszenia pracy i konserwacji, zapewniając od 2% do 7% wzrost wydajności. Pierwsze wdrożenie programu EcoStruxureTM Resource Advisor zapewnia do 30% oszczędności energii.

Rozwiązania dla inteligentnych fabryk przyszłości 

Letni1e Davos, czyli 12. doroczne spotkanie Nowych Mistrzów Światowego Forum Ekonomicznego, zebrało ponad 2000 liderów biznesu, decydentów politycznych i ekspertów z ponad 80 krajów. Podczas wydarzenia toczyła się dyskusja na najwyższym szczeblu na temat kształtowania innowacyjnych społeczeństw czwartej rewolucji przemysłowej. Szacuje się, że ta rewolucja przemysłowa – dzięki zwiększeniu wydajności – przyniesie gospodarce światowej 3,7 mld USD.Alain

Alain Dedieu (na zdj.), Senior Vice President, Strategy, Industry Business, reprezentujący Schneider Electric na sesji roboczej „Building Factories of the Future”, opowiadał o wdrażaniu innowacyjnych technologii we własnych zakładach. Zademonstrował, w jaki sposób dzisiejszy skomunikowany i zdigitalizowany świat przyniósł doskonałość produktową i operacyjną. Podkreślił również, w jaki sposób praktyki Schneider Electric w zakresie globalnego łańcucha dostaw przyczyniają się do przyspieszenia rozwoju zr5ównoważonego i ekologicznego przemysłu.

 Sieć wyznaczających trendy

Ponad 70% przedsiębiorstw inwestujących w technologie takie jak big data, sztuczna inteligencja czy druk 3D nie jest w stanie wyjść poza fazę pilotażową. Aby sprostać wyzwaniu, które stoi przed przemysłem zarówno zaawansowanych, jak i wschodzących gospodarek, Światowe Forum Ekonomiczne uruchomiło sieć „wyznaczających trendy”. W ten sposób chce utworzyć platformę edukacyjną, na której wyznaczający trendy czerpią korzyści nie tylko dla siebie, ale wspólnie właściwie dla całego ekosystemu produkcyjnego. W jego skład wchodzą duże organizacje wielonarodowe, małe i średnie przedsiębiorstwa, przedsiMartyniukębiorstwa rozpoczynające działalność, rządy i 4środowiska akademickie.

Schneider Electric jest obecnie częścią elitarnej społeczności liderów Czwartej Rewolucji Przemysłowej, którzy zgodzili się podzielić swoją wiedzą oraz najlepszymi praktykami z przedstawicielami innych branż, obejmujących przemysł spożywczy czy elektroniczny. Pragną również poszerzać ekosystem innowacji, który dynamicznie się rozwija i przyspiesza wdrażanie inteligentnych technologii produkcji ­– mówi Ireneusz Martyniuk (na zdj.), Vice President w Industry Business Schneider Electric.

Fabryka Le Vaudreuil otrzymała już znak Vitrine Industrie du Futur („Future Industry Showcase") od Alliance Industrie du Futur we Francji. Ta cyfrowo przekształcona fabryka została otwarta 3 kwietnia 2018 roku w obecności Sébastiena Lecornu, francuskiego sekretarza stanu i Ministra ds. Transformacji Ekologicznej i 6integracyjnej oraz Jean-Pascala Tricoire, Chairman & CEO w Schneider Electric.

Źródło: Schneider Electric

Targi Lumenlumen 1200x628px

Wyszukiwarka

Prenumerata

 

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem