Świat stoi przed bezprecedensowymi wyzwaniami. W ramach Porozumienia paryskiego dotychczas 196 krajów zobowiązało się do osiągnięcia celu, jakim jest ograniczenie globalnego ocieplenia do wartości znacznie poniżej 2 °C, aby przeciwdziałać zmianom klimatycznym. Jednocześnie prognozy przewidują, że do 2050 r. dzisiejsza światowa produkcja gospodarcza ulegnie podwojeniu. Pogodzenie tak ogromnego wzrostu z pilną potrzebą ochrony środowiska będzie wymagało ogromnego zaangażowania w zmniejszenie globalnego zużycia energii.
Więcej…Co zrobić, aby ubezpieczyciel wypłacił odszkodowanie?
Uszkodzenia sprzętu elektrycznego podczas burzy mogą być bardzo kosztowne, a uzyskanie odszkodowania od ubezpieczyciela bywa trudne. Dowiedz się, jakie kroki podjąć, aby zwiększyć swoje szanse na pozytywne rozstrzygnięcie sprawy i uniknąć problemów z polisą ubezpieczeniową.
Regulacje prawne dotyczące energetyki i paliw na poziomie lokalnym, krajowym i unijnym dotyczą wielu obywateli i przedsiębiorstw. Rosnące ceny pozwoleń na emisję dwutlenku węgla na rynku międzynarodowym, krajowe wymogi techniczne dla nowych budynków oraz samorządowe uchwały antysmogowe, a także ceny energii powodują, że sposoby zaopatrzenia w ciepło, a także energię elektryczną ulegają zmianie. Jak przedsiębiorstwa działające w branży energetycznej, ale także wszystkie firmy, które przecież ponoszą koszty zużycia energii elektrycznej, mogą właściwie zareagować na te zmiany?
Z biegiem lat każdy zakład przemysłowy będzie się zmagał ze zużyciem poszczególnych urządzeń. Nie inaczej jest w kontekście rozdzielnic elektrycznych przeznaczonych do stref zagrożonych wybuchem. Niewielu zdaje sobie sprawę, że konieczność wymiany rozdzielnic bywa dobrym sposobem na osiągnięcie krótko i długoterminowych oszczędności.
5 STAR SYSTEMS to szeroka gama przemyślanych rozwiązań dla wybranych branż. Doskonałym przykładem tak holistycznego podejścia do ergonomicznej i łatwiejszej pracy jest walizka narzędziowa XXL III – skrojona według potrzeb fachowców ceniących sobie bezpieczeństwo i nowoczesne podeście do codziennych zadań.
Fabryka Kabli Elpar z siedzibą w Parczewie, wychodząc naprzeciw wymaganiom w obszarze bezpieczeństwa pożarowego budynków, posiada w swojej ofercie handlowej szeroką gamę kabli i przewodów bezhalogenowych. Wśród nich istotną pozycję zajmują instalacyjne przewody nierozprzestrzeniające płomienia, czyli HDHp-J(O) 450/750 V.
Profesjonalne drużyny sportowe, a w szczególności futbolu amerykańskiego i ich przemyślana strategiczna współpraca podczas gry, która umożliwia perfekcyjne zagrania i zdobywanie przewagi nad przeciwnikami, mają wiele wspólnego ze współpracą firm Rittal i Eplan. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Tak w metaforyczny sposób można opisać wspólne działanie obu firm, które łączą budowę urządzeń z rozwiązaniami cyfrowymi.
W sytuacjach zagrożenia życia oznakowanie dróg ewakuacyjnych powinno bezbłędnie prowadzić ludzi do bezpiecznych wyjść z budynku. Ale co w przypadku, gdy droga ucieczki jest zablokowana, a znaki ewakuacji kierują nas właśnie na niebezpieczeństwo? Dr Stefan Rohrmoser, dyrektor generalny ds. Systemów Oświetlenia Awaryjnego w firmie Eaton, przedstawia najnowsze badania, aby pokazać potencjalne wady systemów statycznych i zalety systemów adaptacyjnych.
Firma Signify przedstawiła nowy pomysł na szklarniowe kompaktowe oświetlenie sufitowe górne w ramach portfolio Philips GreenPower LED.
Wyzwania, które pojawiły się w 2018 roku sprawiły, że technologie już znane w zarządzaniu budynkami stały się jeszcze bardziej popularne. Zaawansowana automatyka, eko-budynki oraz większa dbałość o cyberbezpieczeństwo – to najważniejsze trendy, na które zwracaliśmy uwagę w minionym roku.