elektroinstalator.com.pl

Ekologiczny naświetlacz solarny

500 500 productGfx 2c47b661df4fc9cbd976856cb35f4b14Naświetlacz solarny LED line® został nagrodzony przez Ministra Środowiska podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM w Poznaniu.

Naświetlacz solarny LED line® 10W otrzymał III nagrodę w konkursie „Produkt w obiegu” organizowanym przez Ministerstwo Ochrony Środowiska. Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu odbyło się w dniu 23 października br. podczas uroczystej gali. Podczas uroczystości Wojciech Łopiński, przedstawiciel producenta naświetlacza, firmy LEDIN, odebrał nagrodę i gratulacje z rąk Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka.

Wojciech opiski z lewej przestawiciel firmy LEDIN Sp. z o.o. Sp.K. odebra wyrenie z rk ministra Henryka Kowalczyka Fot. Targi POL-ECO SYSTEMNaświetlacz solarny korzysta z energii słonecznej. Zastosowany w nim polikrystaliczny panel fotowoltaiczny przekształca energię słoneczną w energię elektryczną. Materiały wykorzystane do produkcji naświetlacza zaprojektowano w sposób umożliwiający ich odzyskanie, odnowienie i ulepszenie. Naświetlacz wyposażony jest w dwa czujniki ruchu oraz czujnik zmierzchu zintegrowany z panelem fotowoltaicznym, który steruje włączaniem oprawy w wybranych warunkach oświetleniowych. Oprawa zawiera wymienne akumulatory litowo-jonowe o żywotności 500 cykli, które po zużyciu są poddawane recyklingowi. Źródłem światła są energooszczędne diody LED, dzięki którym oprawa osiągnęła wydajność świetlną ponad 100 lm/W. Klasa szczelności oprawy IP65 gwarantuje bezpieczną pracę w każdych warunkach atmosferycznych.

Konkurs „Produkt w obiegu” zorganizowany przez Ministerstwo Środowiska przeznaczony jest dla producentów, projektantów, dystrybutorów oraz usługodawców. Celem konkursu jest promowanie i upowszechnianie osiągnięć w dziedzinie ekologicznego, zrównoważonego projektowania oraz zastosowania innowacyjnych rozwiązań w zakresie ponownego włączenia produktu do obiegu. Wspiera on również producentów, projektantów, dystrybutorów i usługodawców, którzy swoimi produktami lub projektami wpisują się w ideę gospodarki o obiegu zamkniętym. Konkurs został sfinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Źródło: LEDIN


AcyMailing Module