elektroinstalator.com.pl

Rittal członkiem założycielem platformy IoT MindSphere World

msw-hmi-website-1-960x561Prawie 20 przedsiębiorstw przemysłowych, w tym Rittal i Siemens AG, należy do nowej globalnej organizacji – MindSphere World – założonej z myślą o użytkownikach chmurowego, otwartego systemu operacyjnego IoT MindSphere.

Celem organizacji jest zbudowanie ekosystemu opartego na MindSphere o międzynarodowym zasięgu. Ponadto organizacja ma wspierać poszczególnych członków w opracowywaniu i optymalizacji rozwiązań IoT na MindSphere oraz w pozyskiwaniu nowych rynków w dobie cyfrowej gospodarki.

fri161477900

Nowo powstała organizacja stworzy wszystkim członkom możliwość współdziałania i będzie napędzać rozwój IoT z MindSphere poprzez kumulację kompetencji. W przypadku Rittal będą to kompetencje w dziedzinie skalowalnych i bezpiecznych infrastruktur IT typu Edge, dzięki którym przedsiębiorstwa bardzo szybko zbudują dodatkową moc obliczeniową w nowoczesnych środowiskach produkcyjnych.

Hans Heimrich

– Utworzenie MindSphere World jest kolejnym ważnym krokiem w kierunku rozpowszechnienia na całym świecie ekosystemu MindSphere jako otwartej platformy IoT. Obszerny know-how i oferta wszystkich partnerów w MindSphere World otwierają przed użytkownikami zupełnie nowe możliwości w cyfryzacji – podkreśla Klaus Helmrich, członek zarządu Siemens AG.

MR– Chcemy ugruntować i rozwijać globalny ekosystem bazujący na MindSphere w społeczności złożonej z firm różnej wielkości działających w przemyśle i IT oraz w ramach startupów. W tym celu członkowie organizacji łączą się najpierw w Niemczech, a następnie na płaszczyźnie międzynarodowej w MindSphere World – mówi Jan Mrosik, przewodniczący zarządu MindSphere World i CEO Siemens-Division Digital Factory.

Otwarta struktura MindSphere pomaga w niezależnej od producenta integracji maszyn i urządzeń oraz w tworzeniu aplikacji. W ramach MindSphere World członkowie mogą dyskutować ze sobą o tym, jak destrukcyjne technologie zmieniają gospodarkę i jakie mogą z tego wynikać możliwości biznesowe dla rozwiązań na bazie IoT. Ponadto opracowane zostaną wytyczne dla standardów związanych z budową globalnego ekosystemu oraz powstanie możliwość interoperacyjności między różnymi rozwiązaniami opartymi na MindSphere.

Usługi serwisowe dla Predictive Maintenance

Rittal stosuje MindSphere w klimatyzatorach Blue e+, które połączone są z siecią. Integracja urządzeń realizujących założenia Przemysłu 4.0 z Siemens MindSphere umożliwia ukierunkowaną analizę danych. W przyszłości na tej podstawie zostaną opracowane usługi serwisowe związane z konserwacją i utrzymaniem klimatyzatorów w znaczeniu Predictive Maintenance.

Źródło: Rittal Sp. z o.o.

Fot. Prawie 20 przedsiębiorstw przemysłowych, w tym Rittal i Siemens AG, należy do nowej, globalnej organizacji „MindSphere World”, założonej z myślą o użytkownikach chmurowego, otwartego systemu operacyjnego IoT MindSphere. Celem organizacji jest zbudowanie ekosystemu opartego na MindSphere o międzynarodowym zasięgu.


AcyMailing Module