Od redakcji 5/2018

Ei5 I oklW dniu 8 kwietnia 2008 r. miała miejsce jedna z największych w naszym kraju awarii energetycznych. W wyniku silnych wiatrów i opadów śniegu uszkodzone zostały linie elektroenergetyczne zasilające aglomerację szczecińską, wskutek czego ponad 0,5 mln mieszkańców zostało pozbawionych energii elektrycznej.

Więcej…

Jubileuszowa Konwencja Rynku Elektrotechnicznego

SHE 744W dniach 17–18 kwietnia 2018 r. w hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie odbyła się 10. Konwencja Rynku Elektrotechnicznego. Podczas spotkania dokonano podsumowania 2017 roku oraz omówiono potencjał rozwoju w polskiej gospodarce, budownictwie i branży elektrotechniki.

Organizatorem spotkania jest Związek Pracodawców Dystrybucji Elektrotechniki SHE, który w zeszłym roku obchodził 10 rocznicę powstania. Od początku istnienia związek integruje środowisko dystrybutorów (hurtowników), organizując branżowe konwencje.

SHE 713

„Tematy poruszone podczas konwencji są ważne dla całego środowiska. Zmiany technologiczne – elektromobilność, Internet Rzeczy – IoT, Przemysł Przyszłości – I4.0 – zderzają się z prozaicznym, ale niełatwym do rozwiązania problemem niedostatecznej jakości niektórych materiałów i wyrobów obecnych na rynku elektrotechniki. Wszyscy chcą mieszkać i pracować w budynkach dobrze wyposażonych w niezawodne i zaawansowane technologie. Nasze środowisko ma ważną do wypełnienia rolę – musimy dbać o wzmacnianie kultury wysokiej jakości w różnych aspektach naszego działania."

Związek Pracodawców Dystrybucji Elektrotechniki SHE

SHE 0811

 

Podczas spotkania odbyły się prezentacje oraz dyskutowano na wiele ważkich tematów:

  • Rynek dystrybucji elektrotechniki w Polsce Tomasz Boruc, SHE.
  • Sytuacja ekonomiczna w Polsce 2018, Czy warto przyjąć w Polsce walutę euro? Stefan Kawalec, Capital Strategy.
  • Sytuacja płatnościowa w branży elektrotechniki Michał Modrzejewski, Euler-Hermes.
  • Elektromobilność – perspektywy i konsekwencjeprof. Leszek Jesień, PSE.
  • Nadzór rynku wyrobów elektrycznych podlegających rozporządzeniu Ministra Rozwoju ws. wymagań dla sprzętu elektrycznego (LVD) w PolsceKatarzyna Bednarz, Naczelnik Wydziału Departamentu Nadzoru Rynku UOKiK.
  • Inicjatywa „Nie wstydzę się tego co sprzedaję” Ryszard Kowalski, prezes zarządu Związku Pracodawców ProdSHE 0670ucentów Materiałów dla Budownictwa.
  • Dyskusja: Jakość materiałów w branży elektrotechnicznej: czy może być lepiej i jak to zrobić? Magdalena Malewska ABB/KIGEiT, Daiusz Targosz, Solar Polska,; Michał Waloch Pollighting; Kamil Misztal, SEP-BBJ.
  • Przemysł Przyszłości – Industry 4.0 – co i jak się dzieje w Polsce Andrzej Soldaty, Przemysław Zakrzewski ABB; Tomasz Książek, Philips Lighting, Witold Bereszczyński Weidmuller; Wojciech Steinert, Kontakt-Simon.

Konwencję finansowo wsparli sponsorzy: złoci – ABB, PHILIPS, KONTAKT-SIMON, srebrni – EATON, WEIDMÜLLER, EULER-HERMES, ETIM POLSKA.

SHE Związek Pracodawców Dystrybucji Elektrotechniki grupuje 16 podmiotów z całego kraju. Wśród nich są zarówno firmy dysponujące rozbudowaną siecią placówek, jak i działające w większości w internecie lub grupujące od kilku do kilkudziesięciu hurtowni. W blisko tysiącu placówek handlowych firm należących do związku pracuje ponad 7500 osób. Szacuje się, że związek reprezentuje blisko 90% rynku dystrybucyjnego. Cel stawiany przez SHE to współpraca w zakresach, które nie ograniczają konkurencji, lecz pozwalają na poprawę funkcjonowania dystrybutorów, ich otoczenia prawnego i technicznego, budowanie nowych standardów i technologii.

Źródło: ZPDE SHE

Wyszukiwarka

like Newsletter!

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem