elektroinstalator.com.pl

Targi AUTOMATICON 2018

Logo 002W dniach 20–23 marca 2018 r. w warszawskim EXPO XXI po raz 24. odbyły się Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON®. Impreza, jak co roku, odznaczała się wysoką frekwencją. W ciągu czterech dni targi odwiedziło 12 000 osób. Udział wzięło w nich ponad 301 wystawców, którzy reprezentowali 540 firm. Organizatorami AUTOMATICON-u są Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP oraz spółka MVM.

 

Targi AUTOMATICON® są największym w Polsce profesjonalnym forum, na którym spotykają się producenci, kompletatorzy i odbiorcy automatyki przemysłowej. Na powierzchni 9800 m2 wśród wystawców znalazły się zarówno renomowane potęgi światowe, jak i mniej znane firmy, ale oferujące produkty i usługi na równie wysokim poziomie. Stali bywalcy targów mogli dostrzec pewną naturalną rotację wśród wystawców, polegającą na tym, że co roku wymienia się ok. 20% firm. W tym roku, po kilkuletniej przerwie, swoje ekspozycje miały m.in. firmy ABB i SEW Eurodrive.

 

Na Targach AUTOMATICON od wielu lat promowane są zagadnienia związne z Przemysłem 4.0. Również w tym roku większość zaprezentowanych urządzeń, stanowisk, oprogramowania i usług stanowiły komponenty i rozwiązania dla Przemysłu 4.0. Targom towarzyszył bogaty program seminariów, wykładów i prezentacji firm, podczas których przekazano szczegółowe informacje na temat rozwiązań i wyrobów oferowanych przez wystawców. Wzorem ubiegłych lat, na stronie internetowej www.automaticon.pl/nowosci, wystawcy mogli pochwWeidmller maxGUARDalić się nowymi produktami. Wśród wielu nowości produktowych znalazły się m.in.:

 

 • Weidmüller maxGUARD – elektroniczne zabezpieczenie obwodów 24 V DC
 • wysokiej klasy zasilacze Weidmüller PROtop z nową technologią DCL
 • nowa linia kompaktowych modułów I/O Solid67 firmy Murrelektronik
 • nowa seria ograniczników przepięć DLAS dla sieci teleinformatycznych firmy CITELCITEL JaeanMueller
 • SKINTOP® Brush ADD-ON 24 – zestaw EMC dławnic kablowych LAPP KABELLapp Group SKINTOP BRUSH

 

 

 

 

 

Firmy nagrodzone Złotym Medalem AUTOMATICON 2018: 

 

62

 

Zloty Mdal

ABB Sp. z o.o.
Robot przemysłowy IRB 14000 YUMI®

 

ActiveCockpit-e1478609088641-1024x683

 
 
 
 
 
 
BOSCH REXROTH Sp. z o.o.
ActiveCockpit – interaktywna platforma komunikacji w zakładzie produkcyjnym

 

 

 

Eaton

 
 
 
EATON ELECTRIC Sp. z o.o.
Moduły T-CONNECTOR IP67 – komponenty systemu SmartWire-DT

 

 

 

 Finder

 

 

FINDER Polska Sp. z o.o.

Przekaźniki elektromagnetyczne w wykonaniu ATEX seria 39, seria 58, seria 66

     

 

 

 

                 Sabur

                    

SABUR Sp. z o.o.

SABUR system zarządzania i monitorowania mediów

 

 

 


 
ABB: hala 1, stoisko nr C7
Firma ABB odgrywa jedną z przewodnich ról w czwartej rewolucji przemysłowej. Na targach zaprezentowała ofertę w zakresie robotów, silników, przemienników częstotliwości, a także systemów, dzięki którym procesy produkcji w zakładzie produkcyjnym mogą zostać zoptymalizowane. Zwiedzający mogli poznać ofertę firmy, w tym: sterowniki PLC, przemienniki częstotliwości ACS580, ABB Ability™ Smart Sensor, Robot YuMi®, RobotStudio®, ABB Ability™ Manufacturing Operations Management.
Na zorganizowanych przez firmę ABB warsztatach przedstawiono informacje na temat:
 • oprogramowania optymalizującego pracę floty robotów w zakładzie produkcyjnym,
 • robotyzacji procesów obsługi maszyn,
 • robotów współpracujących jako jeden z najważniejszych trendów w robotyzacji w ramach Przemysłu 4.0,
 • sposobów ograniczania zniekształceń sieci elektrycznej w przemysłowych aplikacjach napędowych,
 • narzędzi do optymalnego zarządzania produkcją w zakładzie przemysłowym na przykładzie funkcjonalności systemu automatyki zakładowej APROL.
 
BOSCH REXROTH, hala 1, stoisko B4
Bosch RexrotBosch Rexroth to jeden z liderów w branży systemów związanych z napędami, sterowaniem i regulacją. Firma jest partnerem w aplikacjach do maszyn samojezdnych i przemysłowych oraz urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii. Na targach zaprezentowane zostały najnowsze produkty do automatyzacji przemysłu, w tym m.in.:
 • falowniki EFC – umożliwiają energooszczędną pracę sprzętu i maszyn przy zachowaniu ich optymalnych osiągów,
 • interaktywną platformę komunikacyjną Active Cockpit 65 – przetwarza i wizualizuje dane procesu produkcyjnego w czasie rzeczywistym,
 • komponenty Bosch Rexroth dla przemysłu obrabiarkowego – laser CNC wyposażony w silniki liniowe MCL, zintegrowany system pomiarowy IMS-A, ekran VCP oraz napędy Indradrive CS,
 • CytroPac plus IoT – rewolucja w dziedzinie agregatów hydraulicznych, duża moc dostępna w kompaktowej obudowie, sterowanie, wizualizacja i archiwizacja danych procesu dzięki IoT Gateway,
 • rewolucja w programowaniu robotów – Open Core Engineering – umożliwia wykorzystanie zalet języka LUA do sterowania robotami lub programowania ruchów osiowych w branży automatyzacji przemysłu,
 • systemy mechatroniczne Rexroth – szeroka gama produktów systemów liniowych oraz komponentów technologii liniowej Bosch Rexroth. Tworzenie indywidualnych rozwiązań systemowych dzięki standaryzowanym interfejsom mechanicznym i elektrycznym.
 
WAGO, hala 1, stoisko A14/B13
Automaticon 2018Firma zaprezentowała swoje rozwiązania w przestrzeni VR. Przygotowała ponadto specjalną promocję na zestaw startowy PFC200 z jednostanowiskową licencją na oprogramowanie e!COCKPIT – środowisko inżynierskie dla systemów automatyki WAGO wykorzystujące technologię CODESYS 3.
 

Oprac. Ei


AcyMailing Module