Od redakcji 5/2018

Ei5 I oklW dniu 8 kwietnia 2008 r. miała miejsce jedna z największych w naszym kraju awarii energetycznych. W wyniku silnych wiatrów i opadów śniegu uszkodzone zostały linie elektroenergetyczne zasilające aglomerację szczecińską, wskutek czego ponad 0,5 mln mieszkańców zostało pozbawionych energii elektrycznej.

Więcej…

innogy Polska z udziałem ekspertów w VI edycji Akademii Energii im. Lesława Pagi

20170330InnogyAkademia Energii to projekt edukacyjny zainicjowany przez Fundację im. Lesława Pagi, skierowany do młodych osób wiążących swoją przyszłość z branżą energetyczną. Podczas cyklu wykładów, kilkudziesięciu absolwentów i studentów kierunków technicznych, ekonomii, prawa oraz finansów, poznaje praktyczne aspekty funkcjonowania branży energetycznej.

26 marca odbył się jeden z wykładów, zatytułowany „Energia ze słońca - technologia przyszłości", który poprowadził Michał Skorupa, szef projektów fotowoltaicznych w innogy Polska.

4 kwietnia, w ramach uroczystego podsumowania VI edycji Akademii Energii, odbędzie się debata zatytułowana „Przemysł 4.0 w energetyce – szanse i zagrożenia", której jednym z gości będzie Janusz Moroz, Członek Zarządu innogy Polska S.A. ds. Handlu.

Dodatkowo innogy wystawia na giełdzie pracy, w ramach tegorocznej edycji Programu, oferty dostępnych w tym roku staży.

To już trzecia edycja Akademii Energii, w którą wcześniej jako RWE angażuje się innogy Polska. Wierzymy, że nasz czynny udział w tym ważnym przedsięwzięciu przyczyni się do jeszcze lepszego zrozumienia branży, wymiany wiedzy eksperckiej i do zdobywania doświadczenia przez młodych ludzi, którzy wkrótce zasilą kadry sektora energetycznego." – komentuje Janusz Moroz, Członek Zarządu w innogy Polska.

Już po raz trzeci mamy przyjemność współpracować z innogy Polska przy naszym projekcie Akademia Energii. Niezwykle cenimy sobie zaangażowanie i wsparcie ekspertów firmy, którzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem z młodymi, ambitnymi ludźmi, inspirują ich do poszukiwań innowacyjnych rozwiązań dla rynku energii i oferują zdobycie praktycznych umiejętności w swojej firmie. Mamy nadzieję na dalszą, równie owocną współpracę z innogy Polska – firmą, z którą łączy nas idea ukierunkowania młodego pokolenia na budowę przyszłości gospodarki i tworzenie odpowiedzialnego biznesu" - podkreśla Ewa Paga Prezes Fundacji im. Lesława Pagi.

W Akademii Energii szkolą się studenci trzeciego, czwartego, piątego roku studiów lub absolwenci w wieku do 27 lat. Eksperci dzielący się ze studentami swoją wiedzą i doświadczeniem w Akademii Energii, uczestniczą również w spotkaniach, debatach i wydarzeniach organizowanych przez Fundację Lesława Pagi.

VI edycja Akademii Energii została objęta patronatem honorowym przez Ministerstwo Energii i Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Współorganizatorami projektu są Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Fundacja Giełdy Papierów Wartościowych.

 

Informacja prasowa innogy Polska

Wyszukiwarka

like Newsletter!

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem