Od redakcji 5/2018

Ei5 I oklW dniu 8 kwietnia 2008 r. miała miejsce jedna z największych w naszym kraju awarii energetycznych. W wyniku silnych wiatrów i opadów śniegu uszkodzone zostały linie elektroenergetyczne zasilające aglomerację szczecińską, wskutek czego ponad 0,5 mln mieszkańców zostało pozbawionych energii elektrycznej.

Więcej…

Konkurs OSOBOWOŚĆ ROKU 2016

20170315KonkursosobowoscrokuJuż za tydzień, 22 marca 2017 roku w Warszawskim Centrum Wystawienniczym EXPO XXI w trakcie gali otwarcia XXV Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO 2017 i XV Międzynarodowych TARGÓW ELEKTROTECHNIKA 2017 odbędzie się wręczenia nagród Konkursu OSOBOWOŚĆ ROKU 2016.

Celem konkursu jest szeroka promocja osób, które wniosły istotny wkład w rozwój i propagowanie nowych rozwiązań tak technicznych jak i organizacyjnych oraz systemowych w zakresie elektrotechniki, elektroenergetyki, teletechniki i oświetlenia w Polsce.

Nominowanymi do nagrody zostali:
- w kategorii NAUKA

  1. prof. dr hab. inż. Marek Hartman - wykładowca na Akademii Morskiej w Gdyni, wieloletni dyrektor gdańskiego oddziału Instytutu Elektrotechniki. Członek SEP i External Professor of Glamorgan University, Walia. Członek Sekcji Energoelektroniki i Napędu Elektrycznego PAN oraz Corresponding Member and Fellow of IEE;
  2. dr inż. Tadeusz Żaba - dyrektor produkcji MPWiK SA w Krakowie. Wcześniej Dyrektor Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów KHK SA w Krakowie. Prezes Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych ENERGETYKA I ŚRODOWISKO.

- w kategorii GOSPODARKA

  1. mgr Wojciech Dzida - wiceprezes ZAMEL Sp. z o.o., wiceprezes ZEG-ENERGETYKA Sp. z o.o., Propagator hasła „Polskie jest dobre" w kraju i zagranicą. Innowator w zakresie automatyki budynkowej;
  2. Robert Olsztyn - prezes firm: ZIPP-SKUTERY Sp. z o.o., VOLTENO Sp. z o.o., MOZIVO Sp. z o.o;
  3. mgr inż. Piotr Pętlak - współwłaściciel i Dyrektor ERKO Sp. J;
  4. Stanisław Rosa - menedżer, organizator, twórca Zakładu Produkcyjnego ZPSO „ROSA".

- w kategorii OTOCZENIE BIZNESU

  1. mgr inż. Jacek Silski - prezes rady nadzorczej COMSAT Sp. z o.o. Sp. K. Promotor wprowadzania nowych rozwiązań technologicznych z wykorzystaniem radiodyfuzji w przekazie sygnału telewizyjnego, radiowego i Internetu szerokopasmowego;
  2. Jacek Różański - od początku lat 90. działa na rynku wydawniczym i reklamowym. Wydawca i redaktor naczelny miesięczników: ELEKTROSYSTEMY, SYSTEMY INSTALACYJNE i MOTOVOYAGER oraz portali branżowych: www.elektrosystemy.pl i www.systemy.instalacyjne.pl.

Wyszukiwarka

like Newsletter!

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem