elektroinstalator.com.pl

Nowoczesna architektura w systemach OZE – targi RENEXPO

Wraz z rosnącym popytem na zieloną energię, dynamicznie rozwijają się technologie instalacji OZE. Konsumenci oczekują rozwiązań o nowoczesnej architekturze, szybkim montażu, efektywnych i trwałych. Najnowocześniejsze branżowe technologie zostaną zaprezentowane już we wrześniu na piątych Międzynarodowych Targach RENEXPO® Poland.

Targi Renexpo 2014 (fot. Elektroinstalator)

Podczas targów RENEXPO® Poland zwiedzający będą mogli poznać najnowocześniejsze rozwiązania architektoniczne w sektorze odnawialnych źródeł energii (OZE). Swoją obecność zapowiedziało już ponad 100 wystawców, którzy zaprezentują najnowsze osiągnięcia technologiczne z zakresu m.in. fotowoltaiki, energetyki wodnej i pomp ciepła. Wydarzenia towarzyszące, takie jak konferencje, kongresy i fora zgromadzą ponad 1000 ekspertów i profesjonalistów z Polski oraz z zagranicy.

Ciekawe propozycje wystawiennicze przyciągają jak magnes zwiedzających. Nic dziwnego, gdyż w tym roku na RENEXPO pojawią się liderzy w swoich dziedzinach. W ofercie wystawców znajdą się m.in. matryce ogniw fotowoltaicznych nowej generacji czy turbiny wodne o nowatorskiej architekturze. Zwiedzający będą mogli dowiedzieć się więcej o urządzeniach monitorujących dla domów i przedsiębiorstw, które pomagają w poprawie efektywności energetycznej.

Technologia FREEVOLT™ Extreme Efficiency Solar Module swoją innowacyjność zawdzięcza odejściu od architektury bus bar. Technologia Freevolt wprowadza nowej generacji matrycę ogniw fotowoltaicznych zespolonych za pomocą zewnętrznej sieci miedzianych mikrowłókien bez konieczności lutowania ogniw i użycia wstążek wykonanych ze stopu srebra, miedzi i aluminium, jak ma to miejsce w dotychczasowym procesie produkcji modułów. Wyższa absorpcja światła przez matrycę oraz niższa rezystancja gwarantują większą wydajność w produkcji energii. Proces produkcji jest przyjazny dla środowiska, gdyż pozwala zredukować o blisko 80% zużycie srebra w stosunku do tradycyjnych rozwiązań. Niekwestionowanymi zaletami matryc są odporność na wodę i amoniak.

Targi Renexpo 2014 (fot. Elektroinstalator)

Polskie innowacyjne rozwiązanie wykorzystujące wodę jako źródło energii, będzie reprezentowane podczas targów przez twórców związanych z Wydziałem Inżynierii Mechanicznej w Bydgoszczy. Zaprezentują pływającą elektrownię z turbiną wodną o pionierskiej konstrukcji. Wynalazek wyróżnia się prostą i zwartą konstrukcją. Budowa oparta jest o niewielką liczbę elementów składowych. Użytkowanie turbiny nie zagraża żywym organizmom w wodzie, gdyż ma ona zabezpieczenie w postaci walca ze śrubowymi topami. Turbina znajduje swoje zastosowanie m.in. w postaci niekonwencjonalnego odnawialnego źródła energii, ale może także służyć jako samodzielny napęd do maszyn.

Jednym z wielu wystawców będzie światowy lider na rynku rozwiązań HVAC, firma DAIKIN. Zaprezentuje systemy VRV dla dużych przedsiębiorstw, a także systemy linii Split przeznaczone do użytku domowego i biur. Wysokiej jakości komponenty dla przemysłu i energetyki przedstawią eksperci firmy ASTAT.

Najnowocześniejszych urządzeń do monitorowania instalacji fotowoltaicznych i sterowania ich pracą dostarcza klientom na całym świecie SOLARE DATENSYSTEME GmbH, twórca technologii Solar-Log, który również będzie jednym z wystawców na targach.

Eksperci System IBC AeroFix podzielą się wiedzą z zakresu montażu systemów dla dachów płaskich.

Na targach RENEXPO nie zabraknie również polskiej myśli technologicznej. Selfa GE to producent modułów fotowoltaicznych i elementów grzejnych, o których więcej będzie można dowiedzieć się już we wrześniu. Uczestnictwo w targach to doskonała okazja, aby uzyskać porady techniczne z zakresy realizacji nowych projektów. Fachowych informacji udzielą eksperci IMPOL-1 F. Szafrański, którzy od 35 lat zbierają doświadczenie na rynku automatyki przemysłowej i elektrotechniki. Natomiast polski producent modułów PV III generacji, firma FREEVOLT™, zaprezentuje poza swoimi flagowymi produktami, także fotowoltaiczny podgrzewacz wody.

W związku z rosnącym zainteresowaniem Polaków montowaniem pomp ciepła, na targach zapowiedział swoją obecność lider rynku pomp gruntowych, szwajcarska firma CTA. Przedsiębiorstwo znane jest z odważnego wprowadzania nowatorskich rozwiązań systemowych.

Nie zabraknie także propozycji rozwiązań z instalacji wykorzystujących biogaz i biomasę.

Wydarzeniami towarzyszącymi targom będą, jak co roku, konferencje i kongresy profesjonalistów. Spotkania stanowią doskonałą okazję do nawiązania kontaktów biznesowych i wymiany doświadczeń.

Seminaria na targach Renexpo (fot. Polski Instalator)

22 września br. odbędzie się m.in. IV Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, czwarte Forum PV oraz piąta Konferencja Hydroenergetyczna. Dzień później eksperci dyskutować będą podczas forum biogazu oraz seminarium poświęconego technologii budynków energooszczędnych. Ostatniego dnia targów, 24 września, odbędzie się piąta Międzynarodowa Konferencja Fotowoltaiki w Polsce oraz forum pomp ciepła. Podczas licznych spotkań omawiane będą innowacyjne rozwiązania dla wielu wyzwań przed jakimi stoi dziś branża OZE.

Targi RENEXPO odbędą się w daniach 22 – 24 września br. w godz. 8:00 – 17:00. Wstęp dla zwiedzających jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji.

(REECO Poland)

Fot. Elektroinstalator/Instalator Polski


AcyMailing Module