Czwarte laboratorium EduNet w Polsce zostało uroczyście otwarte na Wojskowej Akademii Technicznej. Jest to kolejna uczelnia w Polsce, gdzie studenci mają możliwość kształcenia się na nowoczesnym sprzęcie dostarczonym przez PHOENIX CONTACT.
Dzięki nawiązanej współpracy Phoenix Contact wyposażyła laboratorium, wspólnie opracowała program nauczania, jak również przeszkoliła kadrę uniwersytecką w centrum kompetencyjnym w Niemczech.
EduNet stanowi platformę, która jest wykorzystywana do przekazywania wiedzy pomiędzy uczestniczącymi w projekcie uniwersytetami i firmą PHOENIX CONTACT. Celem jest prowadzenie wspólnych laboratoriów oraz uproszczenie i promocja wymiany studentów i kadry profesorskiej.
– „Urządzenia przekazane w ramach EduNet w znaczący sposób rozszerzają zaplecze sprzętowe Laboratorium Zespołu Mechatroniki z zakresu sterowników PLC, wykorzystywane w nauczaniu przyszłych absolwentów uczelni" – powiedział dziekan wydziału prof. dr hab. inż. Radosław Trębiński.
Uczestnicy projektu postrzegają inicjatywę jako inwestycję na przyszłość. Uczestnicząc aktywnie w sieci EduNet uniwersytety mają szansę na poprawę swojego wyposażenia i kwalifikacji. Studenci mogą pracować nad wspólnymi projektami podczas studiów za granicą na uniwersytetach partnerskich. Ponadto sieć zapewnia firmie PHOENIX CONTACT możliwość znalezienia nowych partnerów na uniwersytetach i w firmach.
W uroczystości otwarcia Laboratorium Systemów Sterowania w sieci EduNet wzięli udział przedstawiciele Firmy, władze Uczelni i wykładowcy Wojskowej Akademii Technicznej.
Obecnie PHOENIX CONTACT w ramach projektu EduNet współpracuje z wieloma uczelniami na całym świecie. Wśród krajów, w których EduNet rozpoczął współpracę na uniwersytetach są: Niemcy, Turcja, Węgry, Austria, Chiny, Kanada, Czechy – łącznie 85 członków w 25 krajach.
(PHOENIX CONTACT)