elektroinstalator.com.pl

Międzynarodowy kongres energetyczny już za miesiąc w Poznaniu

Światowe trendy w energetyce, innowacje, wyzwania i bezpieczeństwo energetyczne – to tylko kilka tematów, z którymi zmierzą się goście Kongresu Energi@21. Specjaliści, praktycy, ekonomiści i naukowcy z Polski i z zagranicy spotkają się pod koniec maja w Poznaniu. Wspólnie będą szukać odpowiedzi na najbardziej aktualne pytania o przyszłość branży energetycznej.

Konferencja Energia 21

W gronie ponad czterdziestu prelegentów poznańskiego Kongresu znaleźli się eksperci energetyczni z Włoch, Belgii, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Norwegii, Niemiec i Islandii. Wielu z nich będzie po raz pierwszy gościć w Polsce. Do Poznania przyjadą m.in. Giovanni De Santi, Jean-Arnold Vinois, Peter Fox-Penner, Mark A. Jamison, Yannick Perez, Pierre Regibeau, Atle Midttun, Karsten Neuhoff i wielu innych. Podczas paneli dyskutować będą m.in. z prezesami największych polskich firm energetycznych: Enei, PGE, Taurona, Energi i RWE.

„Energi@21 to kongres międzynarodowy nie tylko z nazwy. Potwierdza to grono naszych gości. Nie mam wątpliwości, że to jedno z najważniejszych branżowych wydarzeń w tym roku" – mówi Marek Woszczyk, prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej i Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej.

„Zgromadziliśmy w jednym miejscu niezwykle ciekawych ekspertów o światowej renomie. Chcemy wspólnie zmierzyć się z najważniejszymi pytaniami, przed jakimi stoi branża energetyczna" – mówi Krzysztof Zamasz, prezes Enei, która jest gospodarzem Kongresu.

Tematy paneli to aktualne i bardzo konkretne problemy. – „Dyskusje nie będą akademickie. To spotkanie dla praktyków, którzy na co dzień współtworzą polską branżę energetyczną" – wyjaśnia dr hab. Mariusz Swora, Przewodniczący Rady Programowej Kongresu.

Wiodącym motywem poznańskiego spotkania będą innowacje. – „Świat nauki i świat biznesu mają sobie wiele do zaoferowania. Ich koegzystencja powinna być więc oczywistością. Nie jest, z różnych powodów. Tą inicjatywą chcemy zachęcić naukowców i biznes do skracania dzielącego ich dystansu" – tłumaczy prof. Witold Orłowski, ekonomista z PricewaterhouseCoopers Polska i jeden z prelegentów.

Organizatorzy obiecują solidną dawkę wiedzy, doświadczenia i inspiracji. – „Firmy energetyczne stoją obecnie na rozdrożu. Wciąż dominuje tradycyjny model biznesowy. Spróbujemy przewidzieć jaka przyszłość czeka energetykę" – opowiada dr Mark A. Jamison, dyrektor Public Utility Research Center, Warrington College of Business Administration, University of Florida.

Pierwsza edycja Kongresu Energi@21 odbędzie się w dniach 26 i 27 maja 2015 roku, jako przedsięwzięcie towarzyszące Międzynarodowym Targom Energetyki „Expopower". Liczba miejsc jest limitowana.

(MTP)


AcyMailing Module