elektroinstalator.com.pl

Debiut nowych wydarzeń na Expopower

Logo targów ExpopowerKonferencja „Energia.21", InnoPower oraz E-MOBILITY – to trzy nowe wydarzenia, które w tym roku zadebiutują na targach Expopower (26-28.05.2015) w Poznaniu.

Tematyka nowych wydarzeń nie tylko urozmaici ekspozycję oraz program targów, ale stanie się też szansą na kontakt z przedstawicielami branż zainteresowanych nowoczesnymi energooszczędnymi rozwiązaniami oraz decydentami z sektora energetyki.

Dynamiczne zmiany zachodzące w sektorze energetycznym oraz światowe tendencje stały się inspiracją do wprowadzenia nowych wydarzeń na targach Expopower. Z myślą o rozwoju oraz aktywnym wspieraniu polskiego sektora energetycznego w tym roku w dniach 26-28 maja w Poznaniu odbędą się:

  • Konferencja Energia.21 – organizowana przy współpracy z Polskim Komitetem Energii Elektrycznej (PKEE), które jest jedyną organizacją reprezentującą interesy polskiego sektora energetycznego w Unii Przemysłu Elektroenergetycznego – EURELECTRIC. Założeniem konferencji Energia.21, którą wspierają również grupy energetyczne Enea S.A., Energa S.A., Tauron S.A, PGE S.A., RWE oraz inne przedsiębiorstwa z sektora elektroenergetyki, jest wyznaczanie trendów dla Energetyki Europy Środkowo-Wschodniej. Wydarzenie odbywać się będzie cyklicznie przy targach Expopower;
  • E-MOBILITY – salon pojazdów elektrycznych oraz infrastruktury ładowania. Przestrzeń specjalna, gdzie istnieje możliwość zaprezentowania pojazdów elektrycznych (samochody osobowe, autobusy, skutery, rowery elektryczne itp.) i oprogramowania dla e-cars. Salon wzbogacony o przestrzeń dydaktyczną Speakers Corner (możliwość prezentacji oferty firmy) oraz debatę na temat uwarunkowań technicznych i regulacyjnych dotyczących rozwoju samochodów elektrycznych;
  • InnoPower – salon innowacji w energetyce. Ekspozycja specjalna podmiotów z ofertą naukowo-badawczą (RD3) skierowaną do energetyki. Wydarzenie przeznaczone m.in. dla polskich i zagranicznych szkół wyższych, konsorcjów naukowo-przemysłowych, instytutów badawczo-rozwojowych, administracji samorządowej i rządowej oraz podmiotów europejskich. W ramach targów InnoPower odbędą się warsztaty w zakresie pozyskiwania środków na RD3 i program Horyzont 2020 (to największy w historii program finansowania badań naukowych i innowacji w Unii Europejskiej. Jego budżet w latach 2014-2020 wynosi prawie 80 mld euro!), a także poruszające tematy zarządzania własnością intelektualną w konsorcjach, tworzenia konsorcjów i innych podmiotów wspierających RD3.

Więcej informacji na www.expopower.pl


AcyMailing Module