Od redakcji 6/2020

ELektroinstalator6 2020 okl internet1Szanowni Państwo,

Skutki epidemii koronawirusa nie ominęły energetyki: spada zapotrzebowanie na energię elektryczną – średnio o ponad 7%, zmniejsza się też zużycie paliw. Średnia cena energii elektrycznej na rynku krótkoterminowym zmniejszyła się o jedną czwartą. Mimo że energia tanieje pojawiają się problemy z niewypłacalnością odbiorców, które mogą wpłynąć także na małych, niezależnych sprzedawców energii. Firmy energetyczne sygnalizują problemy z realizacją inwestycji zarówno konwencjonalnych, jak i związanych z odnawialnymi źródłami energii.

Więcej…

Sukces polskich zespołów w międzynarodowym konkursie XPLORE New Automation Award

Finałowe zespoły XplorePod koniec marca w siedzibie PHOENIX CONTACT w Bad Pyrmont było bardzo tłoczno. Panowała radosna i pełna ekscytacji atmosfera. 33 zespoły z 14 krajów zostały zaproszonych do Niemiec, aby zaprezentować swoje projekty zrealizowane w ramach konkursu XPLORE New Automation Award organizowanego przez PHOENIX CONTACT.

Konkurs ma na celu umożliwienie młodym ludziom realizacji ich innowacyjnych pomysłów oraz daje możliwość rozwijania pasji do technologii. Młodzi automatycy z całego świata mieli możliwość realizacji swoich projektów w 7 kategoriach. W tej edycji konkursu pośród 100 wybranych półfinalistów aż 13 zespołów pochodziło z Polski. Wszystkie projekty zostały zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu PHOENIX CONTACT.

Jury wybrało 33 finalistów, którzy przyjechali do Niemiec zaprezentować swoje zrealizowane projekty. 3 zespoły z Polski znalazły się w tym gronie – zespół z Politechniki Warszawskiej z projektem „Automatic train", zespół z Technikum im. Cegielskiego w Poznaniu z projektem „Smart mirrors" oraz studenci z Uniwersytetu Warmii i Mazur z „Muppet theater".

Zespół Puppet theater podczas odbierania nagrody

Po prezentacjach projektów i długich obradach jury nadszedł czas na ogłoszenie zwycięzców. Podczas uroczystej ceremonii wręczenia nagród dwa zespoły z Polski stanęły na podium. Zespół z Uniwersytetu Warmii i Mazur zajął III miejsce w kategorii Rekreacja. II miejsce zajął zespół z Technikum im Cegielskiego w kategorii Młodzi inżynierowie.

Zespół Smart mirrors podczas odbierania nagrody

Zwycięskie zespoły ze wszystkich kategorii otrzymają nagrody z rąk niemieckiego ministra gospodarki i technologii w Hanowerze podczas międzynarodowych targów Hanover Fair.

(PHOENIX CONTACT)

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem