Od redakcji 2/2018

I okladkaSzanowni Państwo,

W dniu 18 lutego br. obchodziliśmy Dzień Baterii. Urządzenia do magazynowania energii elektrycznej pokonały w swym rozwoju długą drogę. Począwszy od starożytnych narzędzi dla złotników, poprzez zasilanie podzespołów samochodów, na aparaturze medycznej skończywszy.

Więcej…

Pozostałe

Testy elektrycznego car sharingu

innogyOd 21 lutego br. innogy Polska rusza z testem nowej usługi elektrycznego innogy e-Car Sharingu, dzięki któremu mieszkańcy Warszawy będą mogli wynajmować auta elektryczne na minuty. Test pierwszego, w pełni elektrycznego car sharingu w Warszawie potrwa do 31 marca i obejmie wszystkie warszawskie dzielnice.

Więcej...

ES-SYSTEM oświetliła międzynarodową szkołę pod Krakowem

20170228ESES-SYSTEM, polska firma specjalizująca się w oświetleniu profesjonalnym, zakończyła dostawy oświetlenia do międzynarodowej szkoły The International School of Krakow w Lusinie. Do realizacji projektu wykorzystano oświetlenie 100% LED.

Inwestycję w całości zrealizowano zgodnie z ideą 3xS – save money, save energy, save time. Zapewnia ona maksymalną efektywność energetyczną budynku przy użyciu najwyższej jakości opraw oświetleniowych, które gwarantują zdrowe światło dla uczących się w niej dzieci.

Więcej...

innogy rozpoczyna sprzedaż ratalną systemów PV dla klientów indywidualnych

20170206innogyinnogy Polska nawiązała współpracę z Alior Bank, dzięki której klienci indywidualni mogą zakupić instalację fotowoltaiczną w systemie ratalnym. Oferta zakłada okres kredytowania od 12 do 120 miesięcy, nawet na 100% inwestycji, przy kwocie kredytu do 60 tysięcy złotych.

Przykładowo przy koszcie średniej wielkości instalacji fotowoltaicznej 3 kWp na poziomie 14 900 zł brutto, miesięczna rata wyniesie 180,79 zł.

Więcej...

List do redakcji

Szanowni Państwo,
chcielibyśmy przekazać kilka informacji z W.EG Polska, jako że sytuacja znacznie się zmieniła od czasu, kiedy ostatni raz wysyłaliśmy nasz komunikat.

Zgodnie z zapowiedziami, w ciągu kilku miesięcy rozwiązany został problem dramatycznego braku nowoczesnej powierzchni magazynowej w Poznaniu. Już od ponad 2 miesięcy działa nowy magazyn centralny Elektroskandia Polska. Trwa „docieranie się" całego systemu logistycznego, ale większość pracy jest za nami. Ogromny wysiłek włożony przez całą załogę przynosi pierwsze rezultaty. Wszystko odbyło się „w biegu", praktycznie bez przerywania bieżącego zaopatrzenia hurtowni. FEGA Poland też będzie beneficjentem tego nowoczesnego rozwiązania.

Więcej...

Wesołych Świąt!

20161221christmastreeWszystkim Naszym Czytelnikom oraz Partnerom pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia w gronie rodzinnym, szczęścia, pomyślności i samych sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku 2017.

 

Redakcja

Solar Impulse - zakończył swój lot dookoła świata

20160727SolarImpulseZasilany wyłącznie energią słoneczną Solar Impulse, którego ABB jest partnerem technologicznym, zakończył swój lot dookoła świata, pokazując tym samym, że świat może funkcjonować nie zużywając zasobów Ziemi. 

To pierwsza w historii udana próba okrążenia kuli ziemskiej przez samolot, który nie zużył paliwa kopalnego, a do zasilania wykorzystywał jedynie energię słoneczną. O godz. 4:05 czasu lokalnego, po trwającym 48 godzin i 37 minut locie z Kairu, Solar Impulse wylądował w punkcie początkowym swojej podróży w Abu Zabi.

Więcej...

Solar Impulse dociera do Europy, wskazując kierunek przyszłości transportu

20160628solarimpulse23 czerwca 2016 roku - Pionierski samolot zasilany energią słoneczną zakończył pierwszy lot tego typu jednostki przez Atlantyk, dowodząc tym samym, że najnowsza generacja technologii zrównoważonego rozwoju umożliwi nadejście nowej ery przyjaznych dla środowiska systemów i rozwiązań transportowych.

Solar Impulse, przełomowy samolot zasilany energią słoneczną, ukończył 71-godzinny transatlantycki lot z Nowego Jorku do Sewilli, na trasie swojej niezwykłej podróży dookoła świata, rozpoczętej w zeszłym roku w Abu Dhabi.

Więcej...

Wyszukiwarka

like Newsletter!

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem