Od redakcji 12/2023

eI 12Szanowni Państwo,

Wdrożony w 2021 r. rynek mocy przekształcił jednotowarowy rynek energii elektrycznej, gdzie handlowi podlegały tylko wytworzone lub pobrane wolumeny energii elektrycznej, w rynek dwutowarowy, gdzie drugim towarem stała się dostępność mocy. Założeniem systemu wprowadzonego rynkiem mocy jest wynagrodzenie wypłacane wytwórcom energii elektrycznej z tytułu gotowości zarówno do dostarczenia mocy do Krajowego Systemu Elektroenergetycznego (KSE), jak i do zaniechania bądź redukcji poboru (usługa DSR).

Więcej…

Signify dla zrównoważonego rozwoju

Signify dlaSignify dołącza do trzeciej edycji programu Climate Leadership. Partnerstwo z Centrum UNEP/GRID-Warszawa to kolejny, naturalny krok na drodze firmy. Dawniej Philips Lighting, obecnie od czterech już lat Signify, nieustannie kontynuuje misję zrównoważonego rozwoju i uwalnia niezwykły potencjał światła dla jaśniejszego życia i lepszego świata.

Climate Leadership to program organizowany przez UNEP/GRID-Warszawa, organizację, która zajmuje się propagowaniem postaw odpowiedzialności za środowisko w społeczeństwie i w biznesie. Zarówno ta, jak i wcześniejsze edycje mają na celu m. in. wspieranie działań, które przybliżają firmy do osiągnięcia neutralności węglowej. I choć samą neutralność węglową Signify osiągnęła już w 2020 r., idea zrównoważonego rozwoju przyświeca wszystkim celom firmy. Dołączając do programu Climate Leadership, Signify planuje skupić się na propagowaniu wiedzy m.in. na temat efektywności energetycznej i korzyści, jakie może przynieść wymiana oświetlenia na nowoczesne energooszczędne systemy, a także rozwiązań oświetleniowych wpisujących się w gospodarkę o obiegu zamkniętym oraz ważności deklaracji środowiskowych. Tematy te zostaną poruszone podczas trwania 3. edycji programu Climate Leadership.

Źródło: SIGNIFY POLSKA

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem