Od redakcji 10/2020

El 10 2020 okladka 1Szanowni Państwo,

We wrześniu Komisja Europejska ogłosiła nowy plan obniżenia emisji gazów cieplarnianych do 55% do 2030 r., a Parlament Europejski w październiku poparł jeszcze bardziej ambitny cel podnosząc tę wartość do 60%. Unijny scenariusz wynika z faktu, że obecny poziom redukcji na poziomie 40% nie wystarczy do osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r. Realizacja propozycji wiąże się z czynnikami, takimi, jak sytuacja społeczno-polityczna. Podjęcie decyzji dotyczącej redukcji emisji będzie poprzedzone długimi negocjacjami państw członkowskich i Parlamentu Europejskiego.

Więcej…

Rajd Grodna na 30-lecie działalności

Grodno-lub toSpółka Grodno, obecnie drugi co do wielkości dystrybutor elektrotechniki w naszym kraju, wyczynowo świętuje swój jubileusz. Jeden z pracowników spółki okrąża Polskę rowerem, planując odwiedzić 30 hurtowni działających w ramach Grupy.

 

Inicjatorem jubileuszowego rajdu jest Krzysztof Banek, logistyk z katowickiego oddziału Grodna, jednocześnie pasjonat wypraw, zdobywca m. in. Piku Lenina (7134 m n.p.m). Przy wsparciu zarządu, postanowił uczcić 30-lecie firmy i w ciągu 30 dni przejechać ponad 3000 km dookoła Polski, odwiedzając 30 miejscowości. Na kolejnych etapach trasy dołączać będą do niego pracownicy poszczególnych oddziałów Grupy. Wyprawa pod nazwą Grodno Ultra Rajd ruszyła 4. maja z Katowic i jest na bieżąco relacjonowana w mediach społecznościowych.

W ciągu ostatnich trzech dekad Grodno z małego warszawskiego punktu sprzedaży stało się czołowym uczestnikiem polskiego rynku elektrotechnicznego. W skład Grupy, zrzeszającej również sieci hurtowni Bargo oraz Magma, wchodzi dziś 88 oddziałów zlokalizowanych w całym kraju. Od początków działalności firma nieprzerwanie zwiększa sprzedaż i konsekwentnie umacnia pozycję na rynku.

Według najnowszych danych rynkowych, w pierwszym kwartale 2020 r. zostaliśmy drugą największą hurtownią elektrotechniczną w Polsce. To bardzo duże osiągnięcie, na które złożyła się przede wszystkim codzienna praca i wkład wszystkich naszych pracowników, których jest obecnie ponad sześciuset. Co dla nas szczególnie ważne, po tych wszystkich latach wciąż pozostajemy firmą rodzinną i takimi też wartościami chcemy się kierować – podsumowuje prezes firmy Andrzej Jurczak.

Grupa GRODNO jest dostawcą kompleksowych rozwiązań budynkowych, a także czołowym dystrybutorem artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych działającym na polskim rynku.

Grupa świadczy usługi w zakresie audytów oraz projektów oświetleniowych i elektrycznych, wykonywania oraz modernizacji instalacji elektrycznych i energetycznych, programowania automatyki budynkowej, jest też dostawcą złożonych rozwiązań dla przemysłu. Aktywnie rozwija segment zielonej energii pod kątem instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła i stacji ładowania pojazdów. Głównym profilem działalności Grupy jest zapewnienie inwestorowi kompleksowych rozwiązań prądowych do każdego typu obiektu budowlanego.

Grodno należy do grupy dystrybutorów elektrotechnicznych FEGIME Polska.

Źródło: GRODNO

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem