Od redakcji 10/2019

Ei-10 IIV  oklSzanowni Państwo,

Systemy ogrzewania rurociągów przeznaczone są do ochrony rurociągów przed zamarzaniem, którego skutkiem może być przerwa w dostawie wody lub pęknięcie rur. Uzupełniają one straty ciepła w rurociągach wody gorącej i rurociągach przemysłowych transportujących płyny o dużej lepkości i niskiej temperaturze krzepnięcia. Systemy grzewcze mogą być instalowane na rurach, przy instalacjach wewnętrznych i zewnętrznych budynków oraz na rurociągach naziemnych i podziemnych. Aby instalacja ogrzewająca rurociąg była ekonomiczna powinno się ją wyposażyć w elektroniczny regulator temperatury. Odsyłam do artykułu na temat ochrony przeciwoblodzeniowej rur i rurociągów wodnych.

Więcej…

Nowości ELTRIM KABLE

miniaturaFirma Eltrim Kable wprowadziła do swojej oferty nowe linie wyrobów – EL-Instal i ELT-Servo. EL-Instal to linia przewodów elektroinstalacyjnych o podwyższonej klasie reakcji na ogień. Powstała w odpowiedzi na nowe wymagania stawiane przez rozporządzenie CPR i zapotrzebowanie rynku na tego typu przewody.

EL-Instal mają zastosowanie m.in. w obiektach o podniesionych wymaganiach przeciwpożarowych, tj. hotele, szpitale, teatry, lotniska i innych budowlach użyteczności publicznej.

ELT-Servo to kable do połączeń elektrycznych pomiędzy silnikami a falownikami. Polecane są do stosowania z pompami przemysłowymi, wentylatorami, przenośnikami taśmowymi i instalacjami klimatyzacyjnymi. Podwójny ekran chroni kabel przed zakłóceniami elektromagnetycznymi i zapobiega ich emisji na zewnątrz. Do podłączeń na stałe i do sporadycznego swobodnego zginania, bez obciążeń rozciągających. W zależności od typu mogą być stosowane wewnątrz lub na zewnątrz budynków, a także układane w ziemi. Powłoka zewnętrzna ma dobrą odporność na działanie olejów i nie podtrzymuje ognia. Kable o izolacji z XLPE mogą pracować do 90 °C temperatury izolacji, co pozwala na wyższe obciążenie żyły niż kable ze standardową izolacją polietylenową PE.

Źródło: ELTRIM

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem