Od redakcji 6/2019

OkladkaSzanowni Państwo,

Upowszechnienie urządzeń elektrycznych w XIX w. zapoczątkowało badania nad wpływem prądu elektrycznego na organizm ludzki. Pierwszy przypadek porażenia prądem elektrycznym odnotowano w Niemczech w 1887 r.* Na przełomie XIX i XX w. prowadzono badania nad impedancją ciała człowieka ze szczególnym uwzględnieniem skóry oraz wpływu napięcia i częstotliwości prądu rażeniowego.

Więcej…

Nowości ELTRIM KABLE

miniaturaFirma Eltrim Kable wprowadziła do swojej oferty nowe linie wyrobów – EL-Instal i ELT-Servo. EL-Instal to linia przewodów elektroinstalacyjnych o podwyższonej klasie reakcji na ogień. Powstała w odpowiedzi na nowe wymagania stawiane przez rozporządzenie CPR i zapotrzebowanie rynku na tego typu przewody.

EL-Instal mają zastosowanie m.in. w obiektach o podniesionych wymaganiach przeciwpożarowych, tj. hotele, szpitale, teatry, lotniska i innych budowlach użyteczności publicznej.

ELT-Servo to kable do połączeń elektrycznych pomiędzy silnikami a falownikami. Polecane są do stosowania z pompami przemysłowymi, wentylatorami, przenośnikami taśmowymi i instalacjami klimatyzacyjnymi. Podwójny ekran chroni kabel przed zakłóceniami elektromagnetycznymi i zapobiega ich emisji na zewnątrz. Do podłączeń na stałe i do sporadycznego swobodnego zginania, bez obciążeń rozciągających. W zależności od typu mogą być stosowane wewnątrz lub na zewnątrz budynków, a także układane w ziemi. Powłoka zewnętrzna ma dobrą odporność na działanie olejów i nie podtrzymuje ognia. Kable o izolacji z XLPE mogą pracować do 90 °C temperatury izolacji, co pozwala na wyższe obciążenie żyły niż kable ze standardową izolacją polietylenową PE.

Źródło: ELTRIM

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem