Od redakcji 4/2022

ELektroinstalato42020 okl internet1Szanowni Państwo,

Współczesna medycyna opiera się na nowoczesnej aparaturze elektromedycznej przeznaczonej do diagnozowania, leczenia i ratowania ludzkiego życia. Tego rodzaju sprzęt powinien być niezawodny w działaniu, za co w głównym stopniu odpowiada bezpieczne i pewne źródło zasilania w energię elektryczną.

Więcej…

Morska elektrownia wiatrowa Arkona

155548416076b164Siemens Gamesa zainstalowało morską elektrownię wiatrową Arkona w Niemczech. Prace budowlane i montaż 60 turbin wiatrowych typu SWT-6.0-154 o łącznej mocy 385 MW wyznaczają nowe standardy w basenie Morza Bałtyckiego.

W dniu 16 kwietnia 2019 r. morska elektrownia wiatrowa Arkona została oficjalnie otwarta przez właścicieli E.ON i Equinor na niemieckiej części Morza Bałtyckiego. Siemens Gamesa Renewable Energy (SGRE) przeprowadził prace budowlane, w tym instalację i uruchomienie przed terminem 60 turbin wiatrowych z napędem bezpośrednim SWT-6.0-154 w ciągu 5 miesięcy, między lipcem a październikiem 2018 r.

55239 OElektrownia Arkona ma łączną moc 385 MW i będzie zaopatrywać rocznie ok. 400 000 niemieckich gospodarstw domowych w energię elektryczną. Siemens Gamesa zainstalował i uruchomił turbiny na terenie parku wiatrowego o powierzchni 39 km2, na fundamentach jednopalowych, na głębokości od 23 do 37 m. Elektrownia wiatrowa znajduje się w niemieckiej wyłącznej strefie ekonomicznej na Morzu Bałtyckim, 35 km na północny wschód od wyspy Rugii.

Wszystkie prace na morzu zostały pomyślnie przeprowadzone we współpracy z deweloperem z portu Sassnitz-Mukran w mniej niż pięć miesięcy. Siemens Gamesa zastosował sprawdzoną koncepcję 24/ONE, w której turbina jest instalowana w ciągu 24 godzin. Celem jest skrócenie czasu instalacji poprzez efektywne zarządzanie projektem. W ciągu nieco ponad trzy miesiące turbiny morskie zostały zainstalowane za pomocą statku instalacyjnego dostarczonego przez operatora. Dwa dni po zakończeniu prac instalacyjnych wszystkie turbiny wiatrowe na morzu były w pełni sprawne. W rezultacie elektrownia wiatrowa została ukończona i uruchomiona znacznie wcześniej niż planowano przez konsorcjum eksploatujące projekt, składające się z niemieckiego dostawcy energii E.ON i norweskiej spółki energetycznej Equinor.

– Elektrownia wiatrowa Arkona jest przykładem wielkiego wkładu, jaki już dziś wnosi morska energetyka wiatrowa w gospodarkę Niemiec. Dzięki szybkiemu rozwojowi technicznemu, morska energetyka wiatrowa w ciągu zaledwie kilku lat stała się opłacalnym źródłem energii, zapewniając czystą energię dla przyszłych pokoleń – mówi Andreas Nauen, dyrektor generalny biznesu Offshore w Siemens Gamesa Renewable Energy.

siemens gamesa Diagnostic Services overview T-01oder2 00Siemens Gamesa jest światowym liderem w branży energetyki wiatrowej, silnie obecnym w branży morskiej, lądowej i serwisowej. Dzięki zaawansowanym możliwościom cyfrowym, firma oferuje jeden z najszerszych portfeli produktów w branży, jak również wiodące rozwiązania serwisowe, pomagając uczynić czystą energię bardziej przystępną cenowo i niezawodną. Z ponad 90 GW zainstalowanymi na całym świecie, Siemens Gamesa produkuje, instaluje i konserwuje turbiny wiatrowe, zarówno na lądzie, jak i na morzu. Zamówienia firmy w toku realizacji sięgają 23 mld euro. Spółka ma główną siedzibę w Hiszpanii i jest notowana na hiszpańskiej giełdzie papierów wartościowych.

Źródło: Siemens Gamesa

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem