Od redakcji 5/2019

Ei5Większość elektrowni i elektrociepłowni, jakie produkują prąd dla naszego kraju powstała przed 1989 r. Jeszcze starsze są elektrownie wodne. Spora ich część działa od lat 50 XX wieku. W najbliższych latach część przestarzałych elektrowni zostanie wyłączona, wskutek tego do 2032 r. stracimy blisko 12 GW mocy wytwórczych. Prognozuje się, że za 10 lat Polska straci 30 proc. krajowej energii. Jeśli do tego czasu nie powstaną nowe elektrownie, czekają nas czasowe wyłączenia prądu.

W dniu 4 czerwca 2018 r., podczas pierwszych letnich upałów padł rekord zapotrzebowania na moc, którego polskie elektrownie nie były w stanie zaspokoić i potrzebne były dostawy prądu z zagranicy. Podobna sytuacja miała miejsce w 2015 r., kiedy na skutek upałów znacznie wzrosło zużycie prądu. Wtedy to najwięksi odbiorcy energii musieli ograniczyć pobór mocy z sieci.

Więcej…

Wiosenna tura dni otwartych Würth Polska

Wurth Polska rusza wiosenna tura dni otwartych - zaproszenieWürth Polska organizuje dni otwarte w swoich sklepach stacjonarnych rozmieszczonych na terenie całego kraju. W dniu 9 kwietnia br. rozpocznie się wiosenny cykl wydarzeń, podczas których profesjonaliści z różnych branż będą mogli nie tylko zapoznać się z nowościami produktowymi firmy, lecz także wziąć udział w szkoleniach i prezentacjach przygotowanych przez ekspertów Würth Polska. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, a każdy zakup dokonany podczas eventu będzie dodatkowo nagradzany.
 
Firma Würth Polska zaopatruje przedsiębiorców w specjalistyczne produkty i rozwiązania dla przemysłu, motoryzacji, budownictwa, ciesielstwa, stolarstwa czy rolnictwa. Już wkrótce profesjonaliści z tych branż będą mieli okazję porozmawiać z ekspertami Würth Polska i jeszcze lepiej poznać asortyment firmy, podczas cyklu 19 wydarzeń organizowanych przez markę.
Wuurth– Zgodnie z hasłem „Blisko. Bliżej. Würth!” wychodzimy z inicjatywą spotkań z klientami, organizując dni otwarte w sklepach stacjonarnych Würth Polska. W tym roku dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy szeroką ofertę szkoleń i prezentacji, które umożliwią zapoznanie się z naszymi nowościami oraz przetestowanie wybranych produktów. Program wydarzeń został ułożony w ten sposób, by każdy profesjonalista – bez względu na branżę – mógł znaleźć coś dla siebie – mówi Alicja Rippel, dyrektor Centrum Obsługi Klientów i Oddziałów Regionalnych Würth Polska.
 
Pokazy, testy i szkolenia
Podczas cyklu eventów odwiedzający będą mieli możliwość przyjrzeć się testom wytrzymałości zamocowań oraz wkrętów i nitów samowiercących. Odbędą się pokazy wiercenia, cięcia, szlifowania i techniki diamentowej, a także wytrzymałości klejów. Eksperci przedstawią ofertę membran dachowych oraz nowatorskich dalmierzy laserowych i systemów pozycjonowania. Zaprezentują także zupełnie nowe ceramiczne materiały ścierne. Fani motoryzacji będą mogli zapoznać się z ofertą systemów wymiany szyb samochodowych, narzędzi specjalistycznych dla warsztatów, a także dowiedzą się, jak często i w jaki sposób wymieniać płyn chłodniczy. Zostanie zaprezentowana także zabudowa warsztatu mobilnego Würth. W ramach „Doświadczalni Würth” klienci będą mieli okazję sprawdzić działanie chemii technicznej z asortymentu marki. Do każdego zakupu dokonanego podczas wydarzenia przewidziana jest premia w postaci nagrody rzeczowej.
 
Dni otwarte 2019 – tura wiosenna
Tegoroczne dni otwarte rozpoczną się 9 kwietnia. Od kwietnia do czerwca zaplanowano 19 wydarzeń, które odbędą się w różnych miastach Polski. W trakcie dni otwartych nasi eksperci będą do dyspozycji klientów, udzielając rad i pomagając w zakupach – mówi Alicja Rippel, Dyrektor Centrum Obsługi Klientów i Oddziałów Regionalnych Würth Polska. – We wrześniu planujemy rozpoczęcie kolejnej, jesiennej tury dni otwartych w sklepach Würth Polska. O szczegółach będziemy wkrótce informować. Jednocześnie mamy nadzieję, że tegoroczne edycje wydarzeń będą cieszyły się równie dużym zainteresowaniem, jak poprzednie.
Dni otwarte Würth Polska odbędą się w godz. 9–17. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie www.wurth.pl.
 
Źródło: Würth Polska
 

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem