Od redakcji 4/2019

EL4 2019 okladka ifaceOd dnia 1 lipca 2017 r. producentów kabli i przewodów z Unii Europejskiej obowiązują nowe przepisy prawne. Określa je rozporządzenie Construction Product Regulation (nr 305/2011 z 9 marca 2011 r.), w skrócie CPR. Rozporządzenie CPR uchyla dotychczasową Dyrektywę 89/106/EWG* i ustanawia zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych, w tym kabli i przewodów.

Więcej…

Kongres Ekologii Powietrza w Kielcach

DSC 6889W dniu 28 lutego br. w Targach Kielce obędzie się Kongres Ekologii Powietrza zorganizowany przez prezydenta Kielc Bogdana Wenta. Kongres podzielono na cztery panele – pierwszy dedykowany jest dzieciom i młodzieży ze szkół województwa świętokrzyskiego.

Ważnym elementem panelu będzie finał konkursu „Zaloguj powietrze”. Pierwszy panel dedykowany jest samorządom, urzędnikom, a także wszystkim osobom podejmującym decyzje środowiskowe. Zaprezentowane zostaną przykłady dobrych praktyk z gmin należących Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego, m.in. z Morawicy, Nowin i Chmielnika. Uczestnicy spotkania pochylą się także nad tematem inwestowania w odnawialne źródła energii.

PlakatKolejna część Kongresu Ekologii Powietrza przeznaczona jest dla właścicieli przedsiębiorstw oferujących produkty proekologiczne, a także szefom firm, których działalność wpływa na jakość powietrza. Organizatorzy przygotowali szereg wystąpień dotyczących elektromobilności, zagrożeń wynikających z niskiej emisji, a także kilka propozycji urządzeń poprawiających jakość powietrza.

Ostatnia część spotkania dedykowana jest mieszkańcom Kielc i regionu. W panelu weźmie udział prezydent Kielc, a także przedstawiciele jednostek i wydziałów urzędu miasta. Podczas moderowanej dyskusji kielczanie będą mogli dowiedzieć się, w jaki sposób miasto walczy ze smogiem, jakie programy proekologiczne są realizowane przez władze i w jaki sposób można z nich skorzystać. Nie zabraknie również miejsca na pytania do włodarzy.

Kongres Ekologii Powietrza został zorganizowany jako wydarzenie towarzyszące Targom ENEX Nowa Energia oraz EKOTECH, które promują ekologiczne rozwiązania dla domów i budynków użyteczności publicznej. Dzięki połączeniu wydarzeń goście Kongresu będą mogli jednocześnie zapoznać się z szeroką ofertą paneli fotowoltaicznych, solarów i pomp ciepła.

Oficjalne rozpoczęcie konferencji planowane jest na g. 12, a udział w wydarzeniu potwierdzili: minister Edukacji i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin, minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz, a także Michał Cieślak – poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej.

Źródło: TARGI KIELCE SA

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem