Od redakcji 5/2019

Ei5Większość elektrowni i elektrociepłowni, jakie produkują prąd dla naszego kraju powstała przed 1989 r. Jeszcze starsze są elektrownie wodne. Spora ich część działa od lat 50 XX wieku. W najbliższych latach część przestarzałych elektrowni zostanie wyłączona, wskutek tego do 2032 r. stracimy blisko 12 GW mocy wytwórczych. Prognozuje się, że za 10 lat Polska straci 30 proc. krajowej energii. Jeśli do tego czasu nie powstaną nowe elektrownie, czekają nas czasowe wyłączenia prądu.

W dniu 4 czerwca 2018 r., podczas pierwszych letnich upałów padł rekord zapotrzebowania na moc, którego polskie elektrownie nie były w stanie zaspokoić i potrzebne były dostawy prądu z zagranicy. Podobna sytuacja miała miejsce w 2015 r., kiedy na skutek upałów znacznie wzrosło zużycie prądu. Wtedy to najwięksi odbiorcy energii musieli ograniczyć pobór mocy z sieci.

Więcej…

Beghelli Polska kończy rok na plusie

 

602231e8-5513-4842-b904-c84df7734a4bWzrosty w sprzedaży i zatrudnieniu, udany debiut na targach ENERGETAB w Bielsku-Białej oraz na Warsaw Industry Week czy wprowadzenie na rynek kilkunastu nowych opraw – to tylko niektóre osiągnięcia Grupy Beghelli w Polsce. Europejski producent oświetlenia LED podsumowuje udany 2018 rok i zapowiada dalszy rozwój portfolio.

W minionym roku polski oddział włoskiego producenta systemów oświetlenia LED zwiększył swoje obroty o ponad 20% w porównaniu z 2017 r.

Downlights fot. BeghelliFirma deklaruje sprzedaż ponad 180 000 opraw oświetleniowych LED, 35 000 żarówek ledowych i uruchomienie 33 systemów radiowego zarządzania oświetleniem. Technologia ta jest autorskim i opatentowanym rozwiązaniem inżynierów Beghelli. W ślad za dobrymi wynikami sprzedażowymi poszły również wzrosty zatrudnienia. Jak podaje zarząd spółki, polski oddział Beghelli S.p.A. zwiększył zatrudnienie o 27% w stosunku do ubiegłego roku. A to dobra prognoza na przyszłość.

Zwiększenie obrotów bardzo nas cieszy. To efekt naszej ciężkiej pracy, ale też zaufania, jakim obdarzają nas klienci. Gdyby ułożyć tylko sprzedane przez nas w Polsce oprawy hermetyczne LED w linii prostej, to ta miałaby długość ponad 50 km. W ostatnim czasie rośnie zainteresowanie technologią LED zarówno w segmencie B2B, jak i B2C. W 2019 roku planujemy powiększyć nasze przestrzenie magazynowe tak, aby usprawnić dystrybucję opraw, w tym nowości, które pojawią się w Polsce już w pierwszym kwartale nowego roku. W 2018 roku z naszego magazynu w Rybniku wyekspediowaliśmy ponad 3 tysiące palet z oprawami oświetleniowymi, a co dwa dni regularnie przyjmowaliśmy nowe dostawy z towarem wyprodukowanym w naszych fabrykach we Włoszech i Czechach. Od stałych klientów otrzymaliśmy 3000 kompleksowych zamówień, a wszystko wskazuje na to, że i ta liczba w 2019 roku wzrośnie. Chcemy więc być gotowi – mówi Piotr Świtalski, dyrektor Grupy Beghelli w Polsce.

Oprawa H400 LED fot. BeghelliW 2018 r. do oferty marki trafiło kilkanaście nowych produktów, m.in. seria FH400-100 LED, BS240LED, BS100LED Adjustable, X-Spike, X-Step, X-Cube, Funzione3LED oraz źródła LED – seria High Lumen Output (HLO). Marka zaczyna być coraz bardziej widoczna w branży. We wrześniu dołączyła do prestiżowego grona producentów oświetlenia LED – stowarzyszenia Pol-lighting. Z kolei podczas ENERGETAB 2018, a następnie Warsaw Industry Week, eksperci Beghelli przedstawili najnowsze rozwiązanie dla sektora przemysłowego i nieruchomości – system RX LED. Ponadto w minionym roku, zostało otwarte kolejne już biuro handlowe w Polsce (pierwszy oddział Rybnik, następnie Wrocław), którego siedziba znajduje się w Krakowie.

Beghelli jest obecne na krajowym rynku od 2006 r. Specjalizuje się w produkcji inteligentnych i ekonomicznych systemów zarzadzania oświetleniem w budynkach komercyjnych. Oferowane przez Beghelli oprawy są w stanie wygenerować oszczędności w zużyciu energii elektrycznej rzędu 70%, co w dobie zapowiadanych podwyżek cen prądu dla zakładów przemysłowych może być dla producenta dobrą wróżbą na kolejne wzrosty sprzedaży w 2019 r.

Źródło: BEGHELLI

 

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem