Od redakcji 8/2018

EL 8 2018 INTERNETDrodzy Czytelnicy,

do Waszych rąk oddajemy ostatni w tym roku numer „Elektroinstalatora”. Dziękujemy za zainteresowanie czasopismem i jednocześnie zapraszamy do pozostania z nami w przyszłym roku. W 2019 roku zwiększamy liczbę „Elektroinstalatora" do 10 numerów!

W sezonie zimowym do ochrony gruntu oraz dachu przed śniegiem i lodem przydają się systemy przeciwoblodzeniowe zbudowane na bazie stałooporowych lub samoregulujących przewodów grzejnych.

Więcej…

Miliardowy wyłącznik nadprądowy Eaton

Eaton Pic 3W 2018 roku firma Eaton świętowała historyczne wydarzenie, ponieważ liczba wyprodukowanych wyłączników nadprądowych (MCB) w zakładzie produkcyjnym Eaton w Schrems w Austrii przekroczyła próg miliarda.

Wyłącznik nadprądowy (MCB) można znaleźć praktycznie w każdym domu i wszędzie tam, gdzie wykorzystywana jest energia elektryczna. 

Eaton Pic 2Ich nazwa oraz niewielkie rozmiary nie oddają ich prawdziwej skuteczności, ponieważ te urządzenia chronią domy przed zwarciami, przeciążeniami i spowodowanymi przez nie niszczycielskimi pożarami, które mogą wystąpić w instalacji elektrycznej. Szacuje się, że produkty firmy Eaton są obecne w 100 mln gospodarstw domowych, co czyni z niej wiodącego producenta wyłączników nadprądowych na świecie. Stosowana w wyłącznikach Eaton technologia wnosi istotny wkład w zmniejszenie zagrożenia pożarami elektrycznymi, które w samej Unii Europejskiej powodują straty materialne w wysokości ok. 6,25 mld euro rocznie, a także skutkują ok. tysiącem ofiar, często śmiertelnych, którym można by zapobiec.

Eaton Pic 1Technologia produkcji wyłączników nadprądowych firmy Eaton przeszła długą drogę. Współczesna wersja wyłącznika nadprądowego w branży, na której opiera się jej obecny model, została opracowana w Austrii na początku lat 60. XX w. przez zespół pod kierownictwem prof. Gottfrieda Biegelmeiera. Jako prawdziwy prekursor technologii osobiście sprawdzał on skuteczność i bezpieczeństwo urządzeń, testując je na własnym ciele (zdjęcie obok), a w 1964 r. urządzenia były już gotowe do produkcji seryjnej.

Od samego początku wyłączniki nadprądowe Eaton były produkowane w zakładzie w Schrems, któremu przez lata udało się utrzymać pozycję centrum innowacji nawet w obliczu silnej konkurencji. O wysokiej jakości badań i rozwoju prowadzonych w zakładzie w Schrems pod kierunkiem profesora Biegelmeiera świadczy fakt, że pierwotna konstrukcja urządzenia jest podstawą obecnie sprzedawanego produktu.Eaton pic 4

Źródło: Eaton

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem