Od redakcji 2/2019

okladkaSzanowni Państwo,

Międzynarodowe prognozy dotyczące globalnego rynku oświetleniowego wskazują, że jego wartość w 2020 r. osiągnie poziom ok. 100 mld euro. Głównymi motorami wzrostu popytu będą przede wszystkim wzrost populacji, postępująca urbanizacja oraz zmiany klimatyczne pobudzające ideę efektywności energetycznej i poszanowania środowiska naturalnego.

Więcej…

Grodno wykonawcą systemów fotowoltaicznych


grodno fotowoltaika hotel ibis warszawaOd września do końca listopada 2018 r. trwały intensywne prace związane z budową instalacji fotowoltaicznej na terenie stacji wodociągowej Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach.

Wybudowana przez spółkę GRODNO instalacja fotowoltaiczna dostarcza energię elektryczną na potrzeby własne PWiK.

Z energii elektrycznej generowanej przez 624 ogniw fotowoltaicznych zasilane są pompy głębinowe ujęcia wody, urządzenia stacji uzdatniania wody oraz pompy sieciowe. W systemie zastosowano moduły fotowoltaiczne QCELLS mono black, każdy o mocy 320 Wp oraz falowniki FRONIUS. Koszt budowy instalacji wyniósł 897 000 zł netto, w tym 680 000 zł to refundacja z Funduszu Spójności. Wykonana inwestycja stanowi część realizowanego przez suwalski PWiK projektu pn. „Modernizacja gospodarki osadowej i renowacja kanalizacji w PWiK w Suwałkach”, współfinansowanego w ramach POIiŚ 2014–2020.

1Na początku grudnia 2018 spółka GRODNO zakończyła również prace związane z instalacją systemu fotowoltaicznego o mocy 40 kWp na budynku nowej części hotelu Ibis Styles w Warszawie. System fotowoltaiczny składa się z 136 modułów – Qcells QPeak 295 mono FullBlack oraz dwóch falowników Fronius Symo. Całość posadowiona jest na konstrukcji balastowej o kierunkach wschód i zachód. Zastosowane ułożenie zmniejsza nacisk punktowy na dach, oraz zwiększa współczynnik energii zużytej bezpośrednio na zapotrzebowanie budynku.

Źródło: GRODNO SA

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem