Od redakcji 3/2019

Szanowni Państwo,

Ei3 wwwPrzepięcia przejściowe to krótkotrwałe wzrosty napięcia trwające kilka mikrosekund, których wartość może wielokrotnie przewyższać napięcie znamionowe sieci. Największe przepięcia w sieci zasilającej niskiego napięcia powstają wskutek wyładowań atmosferycznych. Przepięcia o najwyższej energii powstają w wyniku bezpośredniego uderzenia pioruna w zewnętrzną instalację odgromową lub niskonapięciową linię napowietrzną.

Więcej…

ABB dla Ziemi

Fortunes coverDzięki wiodącej pozycji na świecie w dziedzinie rozwiązań do szybkiego ładowania po-jazdów elektrycznych, firma ABB została umieszczona przez magazyn Fortune na 8. miejscu w rankingu najlepszych firm, które „pomagają naszej planecie i rozwiązują problemy społeczne”.

ABB znalazła się na liście „Change the World” magazynu Fortune za wysiłki na rzecz upowszechniania ekologicznego transportu elektrycznego. Lista wyróżnia przedsiębiorstwa, które „wywarły pozytywny wpływ na społeczeństwo poprzez działania będące częścią ich podstawowej strategii biznesowej”.

 

Ulrich Spiesshofer, prezes Grupy ABB, powiedział, że ranking Fortune jest potwierdzeniem wiodącej pozycji firmy i jej zaangażowania w rozwój elektromobilności jako sposobu na oddzielenie globalnego wzrostu gospodarczego od zmian klimatycznych.

ABB, której oferta w zakresie elektromobilności obejmuje rozwiązania do ładowania i zasilania dla pociągów, autobusów i statków, opracowała stacje szybkiego ładowania dla samochodów osobowych, które w ciągu zaledwie 8 min mogą wydłużyć zasięg ich jazdy o nawet 200 km.

„Wraz z popularyzacją pojazdów elektrycznych firma ABB zainstalowała ponad 7000 stacji szybkiego ładowania na całym świecie, co w ciągu ostatnich siedmiu lat pozwoliło zaoszczędzić ok. 2 mln galonów   (7, 5 mln litrów) benzyny. Od 2015 r. biznes stacji ładowania odnotował dwucyfrowy wzrost rocznych przychodów. ABB EV-Charging Zurich RathausbrckeKolejny krok: wspólny plan z firmą Electrify America, aby w przyszłym roku umieścić setki stacji ładowania w USA” – napisał magazyn Fortune.

W tym roku ABB będzie także partnerem pierwszego Impact mobility rEVolution’18, jednego z największych w Europie kongresów poświęconych inteligentnej mobilności, który odbędzie się w dniach 12–13 września 2018 r. w Katowicach i zgromadzi liderów nowej fali mobility. W wydarzeniu ma wziąć udział ponad 2000 gości i 150 mówców, w tym przedstawicie ABB, a w jego trakcie zaprezentowany zostanie m.in. nowy bolid elektryczny FIA Formula E Gen 2. Pojazd ten zadebiutuje w sezonie 2018/19 Formuły E – wyścigów sportowych samochodów elektrycznych, których sponsorem tytularnym jest ABB.

W prestiżowym rankingu Fortune doceniono m.in. producenta leków Merck, który w tym roku zastosował w Demokratycznej Republice Konga ratującą życie szczepionkę przeciwko wirusowi Ebola. Fortune wyróżnił również Reliance Jio, dostawcę usług telekomunikacyjnych, za umożliwienie dostępu do internetu za pośrednictwem smartfonów i łączy szerokopasmowych ponad 200 milionom abonentów w Indiach, w ciągu niespełna dwóch lat.

Kryteria rankingu „Change the World” magazynu Fortune obejmują stopień innowacyjności technologii przedsiębiorstwa oraz korzyści dla rentowności firmy i jej wartości dla akcjonariuszy, płynące z pozytywnych skutków społecznych działalności firmy.

W drugim kwartale ABB odnotowała ponad 30-procentowy wzrost zysku netto, mierzony rok do roku, do poziomu 681 mln USD, podczas gdy obroty przedsiębiorstwa wzrosły do 8,88 mld USD.

 Źródło: ABB

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem