Od redakcji 5/2018

Ei5 I oklW dniu 8 kwietnia 2008 r. miała miejsce jedna z największych w naszym kraju awarii energetycznych. W wyniku silnych wiatrów i opadów śniegu uszkodzone zostały linie elektroenergetyczne zasilające aglomerację szczecińską, wskutek czego ponad 0,5 mln mieszkańców zostało pozbawionych energii elektrycznej.

Więcej…

Lampa systemowa IT

fri170402500Firma Rittal poszerzyła ofertę oświetlenia o nową lampę systemową. Jest nią LED IT o dużej wydajności świetlnej gwarantująca optymalne oświetlenie wnętrza szafy oraz oszczędność miejsca.

Lampa LED IT jest przeznaczona do szaf serwerowych i sieciowych – tzw. racków IT. Dzięki wydajności świetlnej 600 lm spełnia ona standardowe wymagania stawiane szafom infotechnologicznym, takim jak produkowane przez Rittal TS IT i TE 8000.

Optymalne oświetlenie szafy zapewnia optyka z przezroczystego tworzywa sztucznego ze zintegrowanymi soczewkami Fresnela. Skupiają one światło tak, aby oświetlona była cała szafa, także w dolnej części. Światło trafia dokładnie tam, gdzie jest potrzebne, nie rozpraszając się na zewnątrz.

Lampę systemową IT można optymalnie zamontować w szafie w taki sposób, że nie zajmuje żadnych jednostek wysokości na płaszczyźnie 19". Instaluje się ją zarówno w pionie, jak i poziomie. Dołączone mocowanie na magnesy jest odpowiednie w przypadku ramy szafy bez otworów systemowych. Dwa różne kable przyłączeniowe plug & play umożliwiają instalację bez pomocy elektryka.

RittalWariant UE kabla przyłączeniowego z płaską wtyczką typu euro może być stosowany we wszystkich krajach Europy (z wyjątkiem Wielkiej Brytanii). Dodatkowo dostępny jest uniwersalny kabel przyłączeniowy z wtyczką IEC C18. Kabel ten jest kompatybilny ze wszystkimi popularnymi jednostkami zasilającymi PDU (ang. Power Distribution Units) i znajduje zastosowanie w centrach danych na całym świecie. Ponadto lampa przystosowana jest do szerokiego zakresu napięć (100–240 V AC, 50/60 Hz).

Fot. Kable przyłączeniowe z płaską wtyczką typu euro i wtyczką IEC C18, atest UL oraz szeroki zakres napięcia (100–240 V AC, 50/60 Hz) umożliwiają zastosowanie lampy LED IT na całym świecie.

 

Źródło: Rittal

Wyszukiwarka

like Newsletter!

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem