Od redakcji 8/2018

EL 8 2018 INTERNETDrodzy Czytelnicy,

do Waszych rąk oddajemy ostatni w tym roku numer „Elektroinstalatora”. Dziękujemy za zainteresowanie czasopismem i jednocześnie zapraszamy do pozostania z nami w przyszłym roku. W 2019 roku zwiększamy liczbę „Elektroinstalatora" do 10 numerów!

W sezonie zimowym do ochrony gruntu oraz dachu przed śniegiem i lodem przydają się systemy przeciwoblodzeniowe zbudowane na bazie stałooporowych lub samoregulujących przewodów grzejnych.

Więcej…

Uczelnia z nowatorskim system oświetlenia

Philips Lighting Press release HBSMU atriumNStudenci uczęszczający na Hamdan Bin Mohammed Smart University w Dubaju (HBMSU) nie muszą już używać włączników światła i nie zgubią się na kampusie. Philips Lighting wyposażył uczelnię w najnowocześniejsze zintegrowane oświetlenie LED sterowane za pomocą systemu Interact Office.

Technologia ta umożliwia pracownikom wydziału sterowanie światłem i personalizowanie ustawień oświetlenia za pomocą aplikacji na smartfon. Z kolei studenci mogą korzystać z przewodnika po kampusie dzięki technologii pozycjonowania wewnątrz budynków opartej na oświetleniu.

Uniwersytet HBMSU dąży do korzystania z technologii w taki sposób, aby środowisko uczenia się było jak najbardziej atrakcyjne, wciągające i przystosowane do potrzeb każdego pracownika i studenta. Nauka odbywa się zarówno w salach, jak i w sieci, co czyni uczelnię liderem nowoczesnego szkolnictwa wyższego.

Philips Lighting Press release HBSMU BMS control center

Bez włączników światła

Zamiast zwykłych włączników światła oświetlenie na uniwersytecie HBMSU sterowane jest za pomocą:

  • czujników obecności w oprawach – wykrywają, czy w pomieszczeniu znajdują się ludzie i włączają lub wyłączają światło w miarę potrzeb,
  • automatycznego dostosowania poziomów światła – w zależności od dostępności naturalnego światła dziennego,
  • aplikacji na smartfony/tablety lub centralną konsolę – pracownicy wydziału mogą kontrolować ustawienia światła za pomocą aplikacji na smartfony, zaś studenci mogą być kierowani do sal za pomocą aplikacji współpracującej z wewnętrzną technologią nawigacji.

Philips Lighting Press release HBSMU PoEDzięki Interact Office uniwersytet może oferować nowe usługi i doświadczenia. Oprogramowanie jest zintegrowane z systemem zarządzania budynkiem (BMS) Uniwersytetu, dzięki czemu wszystkie systemy w budynku płynnie ze sobą współpracują. Ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja (HVAC) także są zsynchronizowane i połączone z planem zajęć, tak aby klimatyzacja uruchamiała się przed rozpoczęciem zajęć. Dzięki temu studenci od razu wchodzą do pomieszczenia o optymalnej temperaturze. Funkcja wykrywania obecności, gdy ktoś wchodzi do pomieszczenia, włącza światło, a kiedy ostatnia osoba wychodzi, światło i systemy HVAC zostają wyłączone.

Mansoor Al AwarHamdan Bin Mohammed Smart University zawsze z zapałem realizował wizję rządu Dubaju, wdrażając przyszłościowe inicjatywy, które czynią Dubaj najbardziej inteligentnym miastem na świecie. Współpracując z Philips Lighting, tworzymy lepsze środowisko dla naszych studentów i zapewniamy im wysoce spersonalizowane doświadczenie edukacyjne. Nowy system oświetlenia pozwoli nam w intuicyjny sposób spełniać potrzeby uczelni, zarówno dziś, jak i w przyszłości. Jesteśmy pierwszym uniwersytetem na świecie, który wdrożył tę technologię. Tym samym torujemy innym instytucjom drogę do inteligentnego uczenia się – mówi dr Mansoor Al Awar, rektor HBMSU.

Problem z odnalezieniem sali?

Usługa nawigacji wewnątrz budynku korzysta z uniwersyteckiej aplikacji na smartfona. Punkty świetlne LED zainstalowane przy wejściu głównym, w holach i korytarzach przekazują informację o swoim położeniu za pomocą kodu świetlnego niewidocznego dla ludzkiego oka lecz wykrywanego za pomocą kamery wbudowanej w telefon. Informacje geolokalizacyjne są następnie wykorzystywane przez aplikację na smartfona do lokalizowania pozycji użytkownika w budynku i kierowania go do miejsca docelowego.

Goktug GurNasz pierwszy wspólny projekt z Hamdan Bin Mohammed Smart University doskonale pokazuje, w jaki sposób nasze zintegrowane systemy oświetlenia i oprogramowanie mogą wesprzeć najnowocześniejszy uniwersytet Dubaju, poprawiając tym samym komfort pracowników, studentów i gości. Dostarczamy nie tylko wysokiej jakości energooszczędne oświetlenie, lecz także dane, które pomagają zespołowi zarządzającemu kampusem maksymalnie wykorzystać możliwości budynku i zapewnić najwyższej klasy środowisko uczenia się” – mówi Goktug Gur, prezes i dyrektor generalny Philips Lighting na obszar Bliskiego Wschodu i Turcji.

Pełen obraz uczelni dostępny cały czas

Uczelniany system zarządzania budynkiem otrzymuje dane z systemu Interact Office. Informacje o zużyciu energii, wydajności wszystkich punktów świetlnych i obecności ludzi w każdym pomieszczeniu można uzyskać jednym kliknięciem myszy. Dane te pomagają zarządcom kampusu odpowiednio przeprowadzać konserwację budynku i maksymalnie wykorzystać jego możliwości oraz reagować na różnorodne zgłoszenia, sporządzać raporty i przewidywać trendy.

Philips Lighting Press release HBSMU Indoor navigation appZastosowana technologia i oprawy oświetleniowe

Więcej informacji o systemach Interact: www.Interact-lighting.com

Źródło: Philips Lighting

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem